Szukaj w serwisie

Kategorie produktów » Usługi budowlane » Badanie szczelności budynków
  • Podgląd produktu

Próba szczelności budynku

Opis produktu:

Jest to pomiar nieszczelności budynku, inaczej jest to metoda ciśnieniowa .Określa ona maksymalną ilość powietrza jaka w ciągu godziny może dostać się do obiektu przez wszystkie szczeliny np. jeżeli zmierzony parametr krotności wymian n50=1,5 dla o kubaturze 1000 m³ to oznacza, że w ciągu jednej godziny przez nieszczelności wydostaje się na zewnątrz 1500 m³ powietrza.

Przeprowadzenie próby ciśnieniowej polega na wytworzeniu różnicy ciśnień w wysokości 50 Pa pomiędzy powietrzem wewnątrz i na zewnątrz budynku ,które osiąga się poprzez uszczelnienie wszystkich otworów. Wtłaczanie bądź wyciąganie odpowiedniej ilości powietrza przy pomocy wentylatora.

Badanie wykonuje się dwukrotnie, przy wytworzeniu wewnątrz budynku nadciśnienia i podciśnienia względem wartości ciśnienia powietrza na zewnątrz, w celu sprawdzenie szczelności przegród badanego obiektu na konwekcję powietrza w obu kierunkach. Próbę ciśnieniową przeprowadzana jest w trakcie budowy po wykończeniu budynku od zewnątrz oraz w trakcie prac wykończeniowych na zewnątrz.

Badanie szczelności budynków to jeden ze sposobów kontroli jakości robót budowlanych. Wykrycie, a następnie usunięcie niepożądanych nieszczelności pozwala zredukować zużycie energii potrzebnej do ogrzewania obiektu. Przeprowadzanie takich badań przynosi wiele korzyści.

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

  • Formularz zapytania produktowego do firmy
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Miejscowość:
Województwo:
Treść zapytania:
Kod:
Wpisz kod:
  • Produkty firmy P.H.U. DOMINO PIOTR JÓŹWIN
powrót
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone