Szukaj w serwisie

Kategorie produktów » Usługi budowlane » Termowizja
 • Podgląd produktu

Badanie termowizyjne

DANE KONTAKTOWE:
P.H.U. DOMINO PIOTR JÓŹWIN
kategoria
Termowizja
Opis produktu:

TERMOWIZJA - ZOBACZYĆ TO, CZEGO NIE WIDZI LUDZKIE OKO

Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem firmy FLIR, pozwalającym na niezwykłą dokładność i precyzję uzyskanych wyników. Nasza kamera jest urządzeniem, oferującym praktycznie wszystkie możliwości dużych systemów pomiarowych.
Dzięki wysokiej czułości i pełnym szczegółów obrazom, wyświetlanym na kolorowym monitorze , można natychmiast dostrzec najmniejsze zmiany temperatur.

Kamera termowizyjna pozwala precyzyjnie zdiagnozować i wskazać miejsca niedocieplone ,te powodujące straty energii. Taka kontrola termograficzna umożliwi też dobranie grubości izolacji i jej rodzaju.

Jeśli chcesz...

 • ocenić stan izolacji cieplnej przed podjęciem decyzji o zakupie domu lub odbiorem kluczy do lokalu.
 • określić niezbędny zakres prac przy ocieplaniu swojego domu lub mieszkania.
 • sprawdzić jakość wykonanych prac termomodernizacyjnych przed ich odbiorem od wykonawcy.
 • zlokalizować wyciek z instalacji wodnej unikając większych zniszczeń związanych z „kuciem".
 • wykazać energooszczędność budynku dla zwiększenia jego atrakcyjności przy sprzedaży


Co to jest termowizja
?

To badanie polegające na obserwowaniu ciepła (promieniowania podczerwonego) emitowanego przez obiekt rejestrowany przez kamerę termowizyjną. Efektem badania jest tzw. termograf - obraz cieplny w postaci mapy pokazującej rozkład temperatur. Kiedy zalecane są badania termowizyjne? Powinny być wykonane przed zaplanowaniem prac termomodernizacyjnych i po ich zakończeniu. Jednak warto je także zrobić przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie domu.

Kiedy można wykonać badanie termowizyjne?

Aby badanie termograficzne było prawidłowe, konieczny jest przepływ ciepła przez przegrody domu. Dlatego badanie należy przeprowadzać podczas sezonu grzewczego. Różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku powinna wynosić co najmniej 15oC. Tak więc przy temperaturze na zewnątrz +6oC, wewnątrz domu powinno być nie mniej niż 19oC. Na dokładność badań może mieć wpływ także stopień nasłonecznienia, im jest mniejsze, tym lepiej - wtedy najdokładniej wskaże miejsca, w których dochodzi do ujścia ciepła. Dlatego z reguły badania termowizyjne są przeprowadzane w pochmurne dni, późnym wieczorem a nawet nocą.

Sprawdzamy ocieplenie domu i nie tylko

Oprócz oceny izolacji termicznej budynku kamerę termowizyjną można między innymi wykorzystać do ustalenia czy ramy stolarki okiennej i drzwiowej są poprawnie osadzone na ościeżach - tak, by nie dochodziło do ucieczki ciepła. Można wykryć miejsca ucieczki ciepła centralnego ogrzewania ,wykrycia awarii ogrzewania podłogowego, lokalizacja miejsc pęknięcia sieci grzewczej.

Czy wiesz, że: Mostek Cieplny ( mostek termiczny )-część zewnętrznej obudowy pomieszczeń, w której opór cieplny jest znacznie osłabiony .Przyczyną powstawania mostka cieplnego mogą być zmiany geometrii obiektu, niejednorodność materiału, uszkodzenia materiałów.

Decydując się na ocieplenie budynku, kierujemy się chęcią poprawy jego izolacji termicznej. Zabezpieczamy w ten sposób zarówno stan techniczny budynku jak i zmniejszamy koszty jego eksploatacji. Jeżeli mamy wątpliwości co do prawidłowego wykonania izolacji przez wykonawcę, możemy przeprowadzić badanie termograficzne, które pozwoli na wykrycie wszystkich nieprawidłowości w wykonaniu izolacji budynku.Na podstawie badania możemy domagać się wykonania poprawek w źle wykonanej izolacji budynku.

Czy wiesz, że: Współczynnik przenikania cierpła [U] - jest to powszechnie uznany miernik izolacyjności termicznej przegród budowlanych, a także poszczególnych komponentów.

Czy wiesz, że: Punkt Rosy - jest to informacja o tym i miejscach w których ze względu na różnice temperatur można się spodziewać wykroplenia wody.
Braki i złe wypełnienie materiałem izolacyjnym skosów poddasza także nie umkną uwadze kamery termowizyjnej. Wykryje ona niedbały montaż okien mogący powodować kondensację pary wodnej z powietrza, a w późniejszym czasie wykwit niebezpiecznych dla zdrowia i trudnych do usunięcia grzybów i pleśni.

CENNIK POMIARÓW KAMERĄ TERMOWIZYJNĄ

 • Badanie termowizyjne mieszkania podstawowe bez wykonywania raportu - od 200 zł
 • Badanie termowizyjne domu podstawowe bez wykonywania raportu - od 250 zł
 • Badanie termowizyjne mieszkania pełne z raportem - od 350 zł
 • Badanie termowizyjne domu pełne z raportem - od 390 zł
 • Podane ceny nie obejmują podatku VAT oraz kosztów dojazdu
Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

 • Formularz zapytania produktowego do firmy
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Miejscowość:
Województwo:
Treść zapytania:
Kod:
Wpisz kod:
 • Produkty firmy P.H.U. DOMINO PIOTR JÓŹWIN
powrót
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone