Szukaj w serwisie

Kategorie produktów » Chemia budowlana » Pianki natryskowe
 • Podgląd produktu

Izolacja piankowa Foam-Lok™500

Opis produktu:

Foam-Lok™500 jest izolacją piankową na bazie wodnej o otwartej strukturze komórek, którą nakłada się natryskowo. Dzięki nadzwyczajnym parametrom technicznym jej stosowanie bardzo szybko stało się popularne przy docieplaniu budynków w USA i Kanadzie, a także szybko upowszechnia się w pozostałych częściach świata. Bezspornie najwyższe właściwości izolacyjne, technologia eliminująca powstawanie przerw połączeniowych, a tym samym wykluczająca możliwość powstania mostków cieplnych, szybki montaż, możliwość zaizolowania trudno dostępnych w inny sposób miejsc, bariera zapobiegająca przechodzeniu powietrza przez konstrukcje budowlaną, ponadto - co równie ważne - materiał przyjazny dla środowiska naturalnego oraz dający oszczędności energii przy produkcji i montażu - wszystko to powoduje, że izolacja piankowa Foam-Lok™500 jest materiałem izolacyjnym przyszłości.

Foam-Lok™500 nakłada się przy zastosowaniu specjalnego urządzenia poprzez natrysk dwuskładnikowej cieczy, która po naniesieniu na konstrukcję budowlaną w ciągu kilku sekund zwiększa swoją objętość stupięćdziesięciokrotnie, dzięki czemu zostają wypełnione wszystkie możliwe miejsca, w tym te trudno dostępne. Izolacja piankowa Foam-Lok™500 świetnie przylega do dowolnej konstrukcji budowlanej, na stałe pozostaje sprężysta, nie kurczy się zachowując stałą objętość przez cały okres żywotności budynku.

Ważną cechą w porównaniu z „klasycznymi" składanymi izolacjami cieplnymi, np. z wełny mineralnej, jest zwartość natryskiwanej warstwy bez przerw łączeniowych, ponadto wysoki opór dyfuzyjny.

Po nałożeniu izolacja piankowa jest nieszkodliwa dla zdrowia i nie emituje żadnych szkodliwych substancji!

Otwarta struktura komórek Foam-Lok™500

Natryskiwana izolacja piankowa Foam-Lok™500 o otwartej strukturze komórek jest znacznie lżejsza (8,41 Kg/m³). Dzięki mniejszej gęstości potrzeba mniej materiału, w ten sposób struktura otwarta jest tańszym wariantem. Otwarta struktura tworzona jest przez otwarte komórki o wartości współczynnika przewodzenia ciepła λ = 0,0346 [W/(m.K)]. Natryskiwana izolacja piankowa o otwartej strukturze komórek ma nadzwyczajne właściwości cieplno-izolacyjne w porównaniu z tradycyjnymi materiałami izolacyjnymi. Otwarta struktura pianki jest znakomitym wyborem w przypadkach, gdy nie kładzie się nacisku na końcową grubość izolacji. Kolejną znaczącą cechą charakterystyczną są nadzwyczajne właściwości w zakresie izolacji dźwięku oraz niski ciężar objętościowy = mniejsze obciążenie konstrukcji.

Ważną cechą w porównaniu z „klasycznymi" składanymi izolacjami cieplnymi, np. z wełny mineralnej, jest zwartość natryskiwanej warstwy bez przerw łączeniowych, ponadto wysoki opór dyfuzyjny, dzięki czemu nie zawsze występuje konieczność stosowania folii paroizolacyjnych, wykorzystywanych w przypadku powszechnie dostępnych materiałów do izolacji cieplnej.

 • Zalety natryskiwanej izolacji piankowej Foam-Lok™500
 • Zwarta warstwa ochronna.
 • Nieprzepuszczalność powietrza.
 • Nadzwyczajne przyleganie do podłoża.
 • Oszczędność energetyczna.
 • Zapobieganie powstawaniu mostków cieplnych.
 • Obniżenie/eliminacja przechodzenia ciepła przez konstrukcje budowlane.
 • Zdrowsze mieszkanie.
 • Odporność na substancje chemiczne.
 • Obniżenie kosztów ogrzewania/chłodzenia.
 • Materiał przyjazny dla środowiska naturalnego.
 • Zapobiega rozwojowi pleśni.
 • Znaczące obniżenie zużycia energii i szybki zwrot inwestycji.
 • Szybka aplikacja, niskie koszty.

Foam-Lok™500 jest właściwym wyborem do wysokiej jakości ocieplenia konstrukcji obwodowych budynków oraz znaczącego obniżenia ich energochłonności.

Prosimy o kontakt z naszymi biurami handlowymi w Warszawie oraz Siemiatyczach, chętnie udzielimy Państwu więcej informacji i za darmo opracujemy kalkulacje cenowe dla konkretnych obiektów.

Naszą piankę rozpoznają Państwo dzięki charakterystycznemu pomarańczowemu zabarwieniu.

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

 • Formularz zapytania produktowego do firmy
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Miejscowość:
Województwo:
Treść zapytania:
Kod:
Wpisz kod:
 • Produkty firmy PAROL - Mateusz Parol
  Natryskowe Izolacje Piankowe
powrót
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone