Szukaj w serwisie

Kategorie produktów » Chemia budowlana » Pianki natryskowe
  • Podgląd produktu
produkt
Poddasza w trakacie natrysku pianą otwarto komorową
produkt
Hala przemysłowa: izolacja pianką zamknietokomorową
produkt
Poddasze użytkowe ocieplone natryskiem pianą otwarto komorową

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową

DANE KONTAKTOWE:
ISOPROPER
Opis produktu:

Pianka poliuretanowa jest idealna do ocieplania poddaszy nie tylko ze względu na doskonałe parametry cieplne, ale również z tego powodu, że doskonale nadaje się do ocieplania skomplikowanych konstrukcyjnie miejsc (wykusze, lukarny, okna połaciowa, duża ilość połączeń konstrukcyjnych). A takim bez wątpienia jest dach.

Aplikacja pianki

Aplikacja pianki przeprowadzana jest od wewnątrz, jeszcze przed montażem płyt kartonowo-gipsowych. Pianka poliuretanowa po naniesieniu na powierzchnię, w ciągu kilku sekund stukrotnie zwiększa swoją objętość. Dzięki temu idealnie dociera do miejsc trudnodostępnych, szczególnie na poddaszu w miejscu wsparcia dachu na ścianie kolankowej, lub w innych trudnodostępnych miejscach dachów o skomplikowanej konstrukcji. Pianka przylega także szczelnie do krokwi i murłaty, uniemożliwiając zimnemu powietrzu z zewnątrz przedostanie się do wnętrza obiektu.

Zalety z zastosowania pianki na poddaszu

Doskonała przyczepność oraz sztywność pianki poliuretanowej gwarantuje, że materiał ten pozostanie na miejscu aplikacji bez ryzyka osuwania czy obwieszania, dając pewność skutecznej ochrony termicznej dla użytkowników budynku. Pianka poliuretanowa nałożona od wewnątrz nie utlenia się i nie zanika, w przeciwieństwie do styropianu, który starzeje się.

Ponadto pianka poliuretanowa jest przyjazna zdrowiu. Brak pylenia korzystnie wpływa na klimat panujący wewnątrz budynku. Panika jest bezwonna, antyalergiczna, nie rozwijają się w niej grzyby i pleśnie, a dzięki nieprzepuszczalności powierza do wnętrza budynku, chroni przed przedostawaniem się do budynku zanieczyszczeń i alergenów.

Pianka jest materiałem, który dzięki doskonałej przyczepności może być stosowany na dowolne podłoże budowlane w tym: membranę paroprzepuszczalną, pełne deskowanie, płytę OSB, blachę czy beton.

W przypadku renowacji poddasza w istniejącym budynku konieczne jest uprzedni rozebranie płyt kartonowo-gipsowych i usunięcie starego materiału.

Jaka pianka poliuretanowa na poddasze: otwarto-komórkowa czy zamknięto-komórkowa?

Do ocieplenia poddaszy stosowana może być zarówno pianka otwarto-komórkowa jak i zamknięto-komórkowa, w zależności m.in. od zakładanych parametrów energooszczędnych budynku i budżetu - koszt pianki zamknięto-komórkowej jest wyższy, bowiem wymaga użycia znacznie większej ilości materiału.

 

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

  • Formularz zapytania produktowego do firmy
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Miejscowość:
Województwo:
Treść zapytania:
Kod:
Wpisz kod:
  • Produkty firmy ISOPROPER

Izolacje natryskowe

Pianki natryskowe

powrót
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone