Szukaj w serwisie

Kategorie produktów » Usługi budowlane » Izolacje natryskowe
  • Podgląd produktu

Izolacja pianką otwarto-komórkową

Opis produktu:

Na co powinniśmy zwrócic uwagę wybierając piankę otwarto-komórkową?

Jeśli chodzi o parametry pianki o otwartej komórce jednym z najważniejszych parametrów jest opór dyfuzyjny oraz nasiąkliwość pianki, jak z resztą każdego materiału izolacyjnego. Ośrodki badawcze oraz certyfikujące określają przewodność cieplną materiału i jest ona zawsze deklarowana. Badanie to odbywa się w temperaturze 10 °C i nie może być większej różnicy temperatur po obu stronach przegrody niż 1 °C. W przypadku izolacji poddasza które ma być dla nas oszczędnością porą zimową temperatury na zewnątrz osiągają -20 °C a wewnątrz żebyśmy mogli normalnie funkcjonować stwarzamy temperaturę 20 - 25 °C, co się wiąże nieuchronnie z uruchomieniem pieca. Jest to róznica temperatur znacznie odbiegająca niż zakładana podczas badania. W wyniki dużej różnicy temperatur dochodzi do kondensacji pary wodnej i wytrącenia wilgoci z powietrza. Kierunek w którym przemieszcza się wilgoć czyli para wodna jest ten sam w którym migruje nam ciepło z budynku, czyli do góry a więc przechodzi nam ono przez warstwę izolacji. Przechodząca wilgoć przez warstwę izolacji pogarsza nam parametr przewodności cieplnej, który w aprobacie przypominam mamy deklarowany przy 10°C. W tym momencie powinniśmy się skoncentrować nad nasiąkliwością materiału. W przypadku pianki stosowanej przez nas wynosi 0,5 kg/m². Jest to bardzo niska nasiąkliwość przez co przenikalność cieplna miesiącami zimowym będzie utrzymać się na bardzo dobrym poziomie w stosunku do innych materiałów izolacyjnych w tym również pianek poliuretanowych innych producentów. Nasiąkliwość jest wypadkową kilku czynników. Poza wentylacją, która redukuje nam wilgotność w pomieszczeniach bardzo istotna jest paro-przepuszczalność materiału, czyli współczynnik μ (mi) który dla naszej pianki wynosi 1,71.

O tak wysokiej paro-przepuszczalności decyduje wielkość komórek. Z uwagi że komórka naszej pianki jest większa, przepływ powietrza przez nią,w którym zaznaczam jest wilgoć jest szybszy przez co mamy gwarancję że materiał izolacyjny nie pogorszy swoich właściwości w znacznym stopniu.Miernikiem dla oporu dyfuzyjnego jest powietrze dla którego u wynosi 1.Im jest ono bliższe wartości 1 tym lepiej. Dla przykładu dla drzewa w postaci wieźby dachowej współczynnik u wynosi 40.

Analogicznie opór dyfuzyjny naszej pianki jest 23.5 krotnie wyższy niż wieźby dachowej, co z kolei mówi nam o tym, że materiał izolacyjny nie będzie powodował butwienia wieźby dachowej.

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

  • Formularz zapytania produktowego do firmy
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Miejscowość:
Województwo:
Treść zapytania:
Kod:
Wpisz kod:
  • Produkty firmy OPTIMUM BIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SP.K.
powrót
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone