Szukaj w serwisie

Kategorie produktów » Budowle rolnicze » Kurniki
  • Podgląd produktu

Kurniki mobilne HALO RANGER

DANE KONTAKTOWE:
HAYGROVE POLAND Sp. z o.o.
kategoria
Kurniki
Opis produktu:

Kurniki mobilne HALO RANGER zaprojektowano, aby dostarczyć nowoczesne i w przystępnej cenie zakwaterowanie dla niosek w chowie alternatywnym. Kurnik standardowy ma szerokość 9 m i sekcje modułowe o długości 2,5 m. Z reguły 2/3 kurnika wyłożone jest plastikowymi rusztami, na których montowane są pośrodku gniazda wzdłuż całej długości. Z kolei 1/3 stanowi wybieg, gdzie kury mogą swobodnie drapać w glebie (lub trocinach) a przez podnoszone lub uchylne panele wychodzić na zewnątrz kurnika by cieszyć się wolnością.

Kurniki posiadają wentylację w postaci unoszonych kurtyn po obu stronach na całej długości lub w niektórych sekcjach. Kurtyny są podnoszone ręcznie lub elektrycznie. Aby najbliższy teren wokół kurnika był suchy zastosowano metalowe rynny.

Kurnik mobilny jest usytuowany w jednym miejscu tak długo jak przebywają w nim kurczaki nioski czy brojlery. Dopiero po rocznym zakończeniu zbioru jaj czy nioski są usuwane z kurnika a cały budynek przeciągany ciągnikiem w nowe miejsce, dezynfekowany i przygotowywany pod nowe dostawy kur. Tak samo przeciągamy kurnik w przypadku chowu drobiu mięsnego po czasie zdobycia właściwej masy brojlerów.

Każdy kurnik z nioskami zawiera jedna sekcje jako pomieszczenie do odbioru jaj. Można zastosować mały agregat schładzający jaja, ale w przypadku codziennego odbioru jaj nie jest to konieczne.

Kurniki w pełni ekologiczne są zasilane tylko i wyłącznie energią odnawialną. Dwa małe powietrzne generatory prądu oraz baterie słoneczne wystarczają, aby zasilić cały kurnik w energia potrzebna do funkcjonowania paszociągów i oświetlenia.

Konstrukcja stalowa ocynkowana ogniowo, szerokość budynku 5, 9 lub 12 m. Długość sekcji 2,5 m w każdej wersji.

Podstawę konstrukcji stanowią płozy, do których cala konstrukcja jest przykręcana. Płozy są kotwione do podłoża wkręcanymi kotwami w narożnikach.

Wysokość belek szczytowych wynosi 700 mm nad ziemia, aby można swobodnie przeciągnąć kurnik nad odchodami kurzymi. Szczytowe panele pod belkami są uchylane do góry.

Ściany wykonano z płyt poliuretanowych 40-60 mm natomiast dach kryty jest ciemnooliwkowym brezentem o gęstości 680 g/m2. Dach jest ocieplany wełną mineralna 10 cm, która odgrodzona jest od kurnika biała folia 150 mq. Wzdłuż mocno użebrowanej konstrukcji dachu rozłożone są linki do podtrzymania brezentu z wełną a również do przeniesienia ciężaru śniegu.

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: Piotr Szulc
dn. 24.04.2016 godz. 12:35:34
proszę o kontakt, jestem zainteresowany kupnem kurnika.tel 783275647
autor: Grzegorz Musial
dn. 21.02.2015 godz. 21:45:29
witam serdecznie... chciał bym się zapytać o jakiś cennik kurników... tak na 1000 ptaków prosił bym o podanie ceny końcowej
  • Formularz zapytania produktowego do firmy
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Miejscowość:
Województwo:
Treść zapytania:
Kod:
Wpisz kod:
  • Produkty firmy HAYGROVE POLAND Sp. z o.o.
powrót
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone