Szukaj w serwisie

Kategorie:

Instalacje | Projekty | Agroturystyka | Dachy i pokrycia dachowe | Dom i Zagroda | Folie i szklarnie | Budynki gospodarcze | Inne

Tutaj jesteś: Artykuły / Dom i Zagroda

Zadbaj o otoczenie domu i ogrodu. Wybierz lampy zewnętrzne

kategoria: Dom i Zagroda
Zadbaj o otoczenie domu i ogrodu. Wybierz lampy zewnętrzne
Zadbaj o otoczenie domu i ogrodu. Wybierz lampy zewnętrzne

Oświetlenie domu i ogrodu ma za zadanie podkreślać architekturę, charakter aranżacji zielonej przestrzeni, ale jego zadaniem jest także zwiększanie funkcjonalności i bezpieczniejsze poruszanie się po wytyczonych ścieżkach. Te role są w stanie spełnić lampy zewnętrzne, chociażby nowoczesne i żywotne naświetlacze.

Naświetlacze jako oświetlenie zewnętrzne

Oświetlenie zewnętrzne powinno być dopasowane do architektury domu i aranżacji ogrodu, ponieważ w ten sposób podkreśli charakter, styl, uwydatni to, co najpiękniejsze. Nie oznacza to jednak, że wybierać będziemy tylko klasyczne kinkiety zewnętrzne do rustykalnego stylu, bądź surowe lampy do współczesnych przestrzeni. Łączenie stylów jest dziś w modzie i może przynieść ciekawe efekty. Jeśli pomiędzy aranżacją a funkcjonalnością i oryginalnością lamp zostanie zachowany umiar, o kwestie wizualne nie trzeba będzie się martwić.

Alternatywą dla dotąd znanych nam lamp zewnętrznych, są naświetlacze oferujące światło LED-owe. Ich największy atut to uniwersalność, choć w żadnym wypadku nie można powiedzieć, że są banalne. Obecnie panuje moda na minimalizm, prostotę, ale w eleganckim wydaniu. Na te wymagania odpowiadają właśnie naświetlacze. Jak się prezentują, można sprawdzić w ofercie, którą posiada sklep z lampami Azzardo.com.pl.

LED-owe światło zapewnia wydajność i oszczędności. Można cieszyć się funkcjonalnym oświetleniem domu i ogrodowej przestrzeni, mimo minimalnego poboru mocy. Dzięki temu możliwe jest podświetlanie otoczenia zewnętrznego przez długi czas, nie myśląc o rachunkach za prąd.

Naświetlacze posiadające ruchome źródła światła, pozwalają dowolnie sterować wiązką świetlną. To użytkownicy zadecydują o tym, w jaki sposób i które miejsca wymagają doświetlenia. Spory zakres regulowania kąta padania światła pozostawia duże pole do popisu.

Kolejna zalety LED-owych naświetlaczy to maksymalna wytrzymałość na działanie warunków atmosferycznych. Równie wydajnie oświetlają przestrzeń w niskich i wysokich temperaturach. Nie są podatne na wilgoć, wiatr i promieniowanie UV, ponadto wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Wyższą cenę zakupu takich lamp zewnętrznych rekompensuje ich funkcjonalność i modny wygląd. Proste ramki z ruchomymi źródłami światła, można dopasować do współczesnych, surowych aranżacji i nowoczesnej architektury domu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by nieco świeżości i niebanalności, dodać klasycznym obiektom.

Dla miłośników tradycyjnych rozwiązań

Jeśli ze względu na estetykę naświetlacze do nas nie przemawiają, z powodzeniem można wybierać pośród klasycznych konstrukcji. Kinkiety zewnętrzne są subtelniejsze w swoim wydaniu. Podstawowa paleta kolorystyczna jest wystarczająca, by zadowolić właścicieli domów tradycyjnych, zakrawających na klimaty iście rustykalne, jak i tych, którzy postawili na styl skandynawski.

Tego typu lampy zewnętrzne nie posiadają ruchomych źródeł światła, dlatego na samym początku trzeba dobrze przeanalizować, w którym miejscu zostaną umieszczone, w jaki sposób będą oświetlać wybrane fragmenty przestrzeni zewnętrznej. Nie chodzi o to, by stawiać na ilość, lecz na jakość oraz funkcjonalne i estetyczne oświetlenie domu i jego otoczenia, w tym ogrodu.

Światło w przestrzeni zewnętrznej jest konieczne! To bezpieczne poruszanie się po ścieżkach, odstraszanie potencjalnych intruzów w przypadku nieobecności w domu, gdy oświetlenie obiektu pozostaje włączone. Do tego podkreślenie estetyki domu i ogrodu. Czas wybrać lampy zewnętrzne!


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone