Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Zabezpieczenie imprezy masowej od A do Z

kategoria: Inne

Obecnie bardzo często bierzemy udział w różnego rodzaju imprezach masowych. Wydarzenia te przyciągają wiele osób i mogą dotyczyć rozgrywek sportowych, koncertów muzycznych czy innych eventów plenerowych. Oferta wydarzeń jest bardzo obszerna, więc każdy wybierze coś dla siebie. Idąc na wydarzenie, cieszymy się ulubioną rozrywką, ale rzadko kiedy zastanawiamy się, ile pracy kosztuje organizacja wydarzenia. Bardzo ważne jest zabezpieczenie techniczne, które zapewni bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Organizator wydarzenia musi wziąć pod uwagę różne zdarzenia np. agresję uczestników, wypadki w postaci omdlenia czy uszkodzenia ciała. Ważne w tym przypadku jest zabezpieczenie medyczne. Impreza nie może się obyć bez zabezpieczenia technicznego, które również jest bardzo istotne.

Prąd na imprezie masowej

Zorganizowanie wydarzenia w plenerze jest sporym przedsięwzięciem pod względem logistycznym. Trzeba zdobyć wiele zgód, bez których wydarzenie się nie odbędzie. Jedną z bardzo ważnych kwestii jest dostarczenie energii elektrycznej niezbędnej do pracy wszystkich urządzeń. Koncerty i wydarzenia bardzo często odbywają się w miejscach bez stałego dostępu do sieci energetycznej. Dość często jest dostęp do sieci, ale nie będzie ona wystarczająca do pokrycia zapotrzebowania wszystkich urządzeń. Mając dostęp do sieci, trzeba wziąć pod uwagę ewentualne przerwy w dostępie do energii, które mogą być spowodowane przez silny wiatr czy burze.

Rozwiązaniem w przypadku awarii będzie agregat prądotwórczy, który zaopatrzy nas w potrzebną energię. Agregatypradotworcze.com.pl to firma zajmująca się wynajmem agregatów, które można dobrać do swoich potrzeb. Prąd jest niezbędny do działania sprzętu grającego, oświetlenia, mikrofonów czy gastronomii. Nagły brak prądu może oznaczać wystąpienie dużego zagrożenia, np. kradzieży lub wywołać panikę uczestników. Energii elektrycznej potrzebuje także zaplecze medyczne.

Zabezpieczenie techniczne

Niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa jest zaplecze techniczne. Odgrywa ono niezbędną rolę w trakcie trwania wydarzenia i przed jego rozpoczęciem. Niezwykle istotna jest konieczność monitorowania przebiegu imprezy, które umożliwi podjęcie decyzji w przypadku sytuacji kryzysowej. Nagrania z kamer mogą w przyszłości posłużyć jako dowód w sprawach o wykroczenia czy przestępstwa. Rozwiązania techniczne pozwolą kontrolować ruch osobowy w postaci bramek lub urządzeń wykrywających metal. W wielu przypadkach wykorzystuje się również centra telewizji. Na wszystkich ekranach mamy wówczas dostęp do aktualnego podglądu.

Jak wybrać dobry agregat na imprezę masową?

Planując wynajem agregatu, trzeba pomyśleć do czego będzie używany oraz jakie warunki będziemy mieć do dyspozycji. Bardzo istotne jest określenie zapotrzebowania na energię elektryczną, które uwzględnia działanie wszystkich sprzętów jednocześnie. Moc generatora prądotwórczego warto skonsultować z fachowcem z wypożyczalni. Może się okazać, że wystarczający będzie mały i przenośny agregat, który jest wygodny podczas użytkowania. Wypożyczalnie oferują możliwość montażu, podłączenia oraz obsługi urządzenia podczas eventu. Niektóre modele wymagają bowiem zabezpieczenia przez doświadczone osoby. Dość istotną kwestią jest również rodzaj paliwa. Mamy do wyboru LPG, benzynę lub diesla. Rodzaj silnika wpływa na koszty użytkowania. Warto postawić na doświadczone firmy oferujące sprzęt dobrej jakości. Unikniemy w ten sposób awarii, która byłaby bardzo problematyczna. Przed wydarzeniem warto sprawdzić działanie całego zaplecza technicznego podczas pracy.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone