Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Budynki inwentarskie

Utrzymanie czystości w budynkach inwentarskich - jakie urządzenia znacznie ułatwią pracę?

obrazek aktualności
Utrzymanie czystości w budynkach inwentarskich - jakie urządzenia znacznie ułatwią pracę?

W budynkach, w których trzymane są zwierzęta hodowlane, musi panować odpowiedni mikroklimat. Niestety warunki przyjazne dobrostanowi zwierząt sprzyjają jednocześnie rozwojowi bakterii, wirusów, grzybów i owadów, które mogą powodować choroby i dziesiątkować stada. Kluczową rolę odgrywa więc utrzymanie czystości w budynku. Jakie urządzenia znacznie przyspieszą związane z nim procesy?

Jakie czynności wykonujemy przed przystąpieniem do dezynfekcji?

Za pozbycie się większości drobnoustrojów, które mogą być groźne dla stada, odpowiada proces dezynfekcji. Zanik jednak do niego przystąpimy, należy wykonać kilka innych czynności przygotowujących. W pierwszej kolejności wyprowadzamy zwierzęta z budynku inwentarskiego. Później przystępujemy do usuwania pozostałości ściółki i obornika, który zgromadził się we wnętrzu. Dopiero w tych warunkach możemy rozpocząć dokładne czyszczenie urządzeniem wysokociśnieniowym. Bardzo istotna jest kolejność: proces zaczynamy od sufitu, przechodząc następnie do ścian i posadzki. W tym samym czasie dokonujemy także czyszczenia dozowników, paszy i poideł, w których może gromadzić się pleśń.

Zastosowanie urządzeń wysokociśnieniowych w branży rolniczej

W czyszczeniu budynków inwentarskich bardzo przydatne są nowoczesne urządzenia wysokociśnieniowe. Według Badania rynku profesjonalnego urządzeń czyszczących: gospodarstwa rolne, firmy budowlane, warsztaty samochodowe przeprowadzonego w kwietniu 2018 roku przez Ipsos dla firmy Kärcher tego typu sprzęt posiada 60% polskich gospodarstw rolnych.

Nic dziwnego - urządzenia wysokociśnieniowe umożliwiają dokładne usunięcie zabrudzeń również z zastosowaniem wysokiej temperatury i środków chemicznych. Firma Kärcher może zaproponować przynajmniej kilka urządzeń przydatnych branży rolniczej. Jednym z nich jest model HD 7/20 G zasilany spalinowo. Charakteryzuje się ono dość wysoką wydajnością tłoczenia - 700 l/h przy swoich kompaktowych rozmiarach.

W budynkach inwentarskich warto jednak skorzystać z opcji podgrzewania wody, jaką dają urządzenia HDS 5/15U, HDS 7/16 C i HDS 10/20. W dwóch pierwszych przypadkach woda może osiągnąć temperaturę 80 stopni C, co pozwala na zabicie większości drobnoustrojów. Z kolei model HDS 10/20 podgrzewa wodę do aż 155 stopni C, co przy wydajności tłoczenia 1000 l/h pozwala usunąć nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia z tłuszczu. Dodatkowo jako gratis otrzymujemy uniwersalny odkurzacz NT 25/1 Ap, który może przydać się w gospodarstwie choćby do zbierania wody po zakończonym czyszczeniu budynku. Firma Kärcher oferuje również dedykowane branży rolniczej preparaty czyszczące RM 91, RM 92, RM 93.

Wydajne czyszczenie powierzchni płaskich

czyszczenie

Proponowane urządzenie HDS 10/20 to sprzęt, który może na wiele sposobów przydać się w wydajnym czyszczeniu powierzchni płaskich, jakie spotkamy w budynkach inwentarskich. Przydatne bywa wykorzystanie piany wysokiego ciśnienia, ale również pary, która przy tak wysokiej temperaturze doskonale poradzi sobie z nieregularnymi powierzchniami na ścianach i drzwiach i występującymi tam uporczywymi zabrudzeniami.

Czyszczenie przejść z pozostałości ściółki

Architektura wielu budynków inwentarskich sprawia, że są one przedzielone przejściami. Dobry tego przykład stanowią m.in. stajnie i obory. W takich miejscach często gromadzą się suche zanieczyszczenia, których pozbywanie się tradycyjnymi metodami jest bardzo czasochłonne. Dlatego w gospodarstwach rolnych i stadninach coraz częściej możemy natknąć się na kompaktowe zamiatarki ręczne. Jedną z nich jest zamiatarka KM 70/20 C 2 SB wyposażona w dwie szczotki boczne i oferująca wydajność powierzchniową na poziomie 2800 m²/h. To doskonały sposób na przykład na zebranie pozostałości słomy.

Jak skutecznie wyczyścić posadzkę?

W wielu budynkach inwentarskich w trakcie porządków zależy nam również na skutecznym wyczyszczeniu posadzki. W przypadku często spotykanych w tego typu budynkach posadzek porowatych oraz odpornych na działanie mechaniczne świetnie sprawdzi się oferowane przez Kärcher urządzenie BR 40/10 C Adv. To urządzenie zapewnia silny docisk, dzięki czemu dogłębnie czyści mocno zabrudzone powierzchnie. Odpowiadają za to między innymi zastosowane w szorowarce szczotki walcowe.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone