Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Uchwyty wpuszczane - wady i zalety

kategoria: Inne
obrazek aktualności
Uchwyty wpuszczane

Urządzając swoje mieszkanie, możemy skorzystać z szerokiej gamy różnych rozwiązań, dzięki czemu bez problemu zaaranżujemy je w dowolnym stylu i dostosujemy do swoich potrzeb. Producenci mebli i akcesoriów dają swoim klientom możliwość wyboru nawet najmniejszych elementów, takich jak uchwyty. Dobór odpowiedniego modelu może jednak wpływać nie tylko na estetykę pomieszczenia, ale również na jego funkcjonalność. Wśród rozwiązań, które cieszą się dużą popularnością u osób poszukujących idealnych akcesoriów meblowych, wyróżnia się uchwyty wpuszczane. Czym dokładnie są te elementy i jakie mają zalety oraz wady? Podpowiadamy.

 

Czym są uchwyty wpuszczane i kiedy warto je stosować?

Uchwyty wpuszczane we fronty lub skrzydła drzwiczek, jak sama nazwa wskazuje, to specjalny model uchwytów, który składa się z elementu wklejanego w głąb mebla. Zazwyczaj posiada on także ozdobną część, która znajduje się na froncie. Obecnie akcesoria te z powodzeniem zastępują klasyczną klamkę, tworząc jednocześnie jedną płaszczyznę z frontem. Dzięki temu są chętnie wykorzystywane zwłaszcza w drzwiach przesuwnych, choć obecnie można spotkać je także w meblach łazienkowych, kuchennych, jak i przeznaczonych do salonu lub sypialni. 

 

Ich zaletą jest fakt, iż nie odstają one od frontu, tworząc z nim jedną linię. Obecnie na przykład na stronie: https://sklep.merkuryam.pl/WPUSZCZANE-c42, dostępne są w szerokiej gamie różnych rozmiarów, a także kształtów. Nowoczesne uchwyty wpuszczane mogą być okrągłe, kwadratowe lub prostokątne. Występują również w różnych wersjach kolorystycznych. Dlatego warto stosować je we wnętrzach zaaranżowanych niemal w każdym stylu, ponieważ łatwo można dopasować je do dowolnego pomieszczenia.

 

Jakie zalety mają nowoczesne uchwyty wpuszczane?

Wśród zalet, którymi wyróżnia się uchwyt wpuszczany krawędziowy, bez wątpienia warto wymienić jego wszechstronność i uniwersalność. Dodatek ten świetnie sprawdza się zarówno w przypadku drzwi przesuwnych, jak i standardowych frontów, a także szuflad. Ogromną zaletą, za którą cenione są uchwyty wpuszczane, jest fakt, iż tworzą one jedną powierzchnię z frontem meblowym lub drzwiami. Dzięki temu świetnie sprawdzają się zwłaszcza w małych i ciasnych pomieszczeniach, gdzie stosowanie wystających uchwytów obniża ich funkcjonalność. Akcesoria te wyróżniają się również ciekawym i oryginalnym wyglądem i dostępne są w szerokiej gamie różnych rozmiarów, kształtów, a także kolorów. Dzięki temu z łatwością można dopasować je do klimatu wnętrz zaaranżowanych w różnym stylu. Uchwyt wpuszczany krawędziowy jest też lekki i komfortowy w użytkowaniu.

 

Czy uchwyty wpuszczane mają wady?

Uchwyt wpuszczany krawędziowy cechuje się niewielkim rozmiarem i ostrymi krawędziami. Dlatego nie sprawdzi się on w przypadku dużych szafek o pokaźnym załadunku. Dodatkowo montaż takich akcesoriów w niektórych przypadkach może być utrudniony. Jednak większość osób, bez problemu powinno sobie z nim poradzić. Dla niektórych inwestorów wadą, jaką cechują się nowoczesne uchwyty wpuszczane, jest również występująca niekiedy trudność w czyszczeniu tego typu dodatków. Dotyczy ona jednak tylko modeli, których projekt jest dość skomplikowany.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone