Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Systemy fotowoltaiczne - przyszłościowa inwestycja dla domu

kategoria: Inne

O klimatyzacji zaczyna się myśleć zazwyczaj z nadejściem lata albo w chwili nasilenia się upałów. Jest to zrozumiałe, a ponadto ciągle jeszcze trafiają się ludzie traktujący klimatyzację jako drogą fanaberię, a na dodatek twierdzący, że w naszych warunkach klimatycznych jest to technologia zbędna. Czy jednak klimatyzator nie pomaga przetrwać najbardziej upalnych dni?

 

Sprawdź Santier.pl

Klimatyzacja – rozwiązanie na upalne dni

Temperatura osiągająca 20 stopni Celsjusza witana jest przez nas z reguły z entuzjazmem. Dzieje się tak szczególnie wówczas, gdy po chłodniejszych dniach zimy i przedwiośnia wiosenne słońce pobudza do rozwoju rośliny. Latem taka temperatura może być nawet uznana za chłodniejszą, ale jednocześnie przekroczenie 30 stopni Celsjusza, a szczególnie w cyklu długoterminowym, zaczyna nam przeszkadzać. Temperatura na zewnątrz, ale i we wnętrzach staje się uciążliwa, spada komfort życia oraz wydajność w pracy, czy podczas nauki. Praktycznie każda czynność domowa, biurowa, czy szkolna przychodzi z trudem, a w domu nawet noc nie przynosi ukojenia, gdyż upał nie pozwala nam zasnąć.

Jakże natomiast inaczej sytuacja wygląda, gdy w pomieszczeniu znajduje się klimatyzator. W takim pomieszczeniu inaczej się żyje, bez problemu regulując temperaturę tak, aby zapewnić sobie i pozostałym domownikom lub gościom przyjemny termiczny komfort. Klimatyzatory są zbawieniem na upalne dni, ale jednak wcale nie zdobyły jeszcze powszechnego uznania u Polaków. Niestety, ale ciągle jeszcze częściej klimatyzatory są montowane w przestrzeniach publicznych aniżeli w prywatnych. Zauważalny trend wzrostowy jest jednak niebłagalny na plus dla branży chłodniczej, a szczególnie w odniesieniu do obecnego lata. Praktycznie każdy nowo powstający dom jest wyposażany w klimatyzację, mają ją apartamenty i luksusowe mieszkania, gorzej sytuacja wygląda w mieszkaniach osiedlowych i starym budownictwie kamienicznym.

Czym się sugerować przy planowaniu inwestycji w klimatyzację do domu lub mieszkania?

Zakup klimatyzacji bardzo rzadko dotyczy zakupu tylko urządzenia chłodniczego. Najczęściej wraz z zakupem urządzenia zamawiana jest usługa montażu klimatyzacji. Wielu sprzedawców doskonale to rozumie i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferuje klimatyzatory z montażem. Częstą praktykę, chociaż jeszcze nie standardową, jest oferowanie zakupu wraz z montażem w jednej cenie. Podczas planowania zakupu klimatyzacji trzeba zwracać baczniejszą uwagę nie na koszty, ale na dopasowanie mocy klimatyzatora do wielkości pomieszczenia. Zakup klimatyzatora o zbyt małej mocy nie spełni oczekiwań, a z kolei moc zbyt duża będzie generować niepotrzebnie zawyżone koszty eksploatacji. Trzeba wziąć to pod uwagę, tym bardziej że nie chodzi wyłącznie o pobór energii elektrycznej, ale również o koszty serwisowania urządzenia. Najlepiej kupować klimatyzator w firmie, w której można liczyć na fachowe doradztwo w zakresie doboru urządzenia idealnie do potrzeb i która również oferuje w cenie zakupu montaż klimatyzacji.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone