Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Rury i kształtki firmy KAN-therm. Poznaj innowacyjne systemy wodne

kategoria: Inne

Firma KAN-therm to jeden z czołowych polskich producentów multisystemów instalacyjnych w dziedzinie połączeń rurowych. W jej ofercie możemy znaleźć m.in. różnego rodzaju rury oraz kształtki. Czym charakteryzują się produkty oferowane przez KAN-therm? Jakie są korzyści korzystania z elementów wykonanych z polipropylenu? Tego wszystkiego dowiesz się, czytając poniższy tekst.

Oferta rur firmy KAN-therm

Firma KAN-therm to producent multisystemów instalacyjnych, na które składają się wzajemnie uzupełniające się rozwiązania w dziedzinie połączeń rurowych. W jej asortymencie znaleźć można szeroką ofertę rur polipropylenowych, które idealnie wpasują się we wspomniany system. Sprawdzą się one właściwie w każdym systemie instalacji - w przypadku zwykłego ogrzewania centralnego, ale także w systemach wody ciepłej i zimnej.

Wśród rodzajów rur proponowanych przez KAN-therm znajdują się m.in. rury PPR. Jest to jednorodny typ, który nie wymaga dodatkowej obróbki mechanicznej przed rozpoczęciem procesu zgrzewania. Ten rodzaj rur możemy najczęściej spotkać w przypadku instalacji o niskiej i średniej temperaturze przepływu np. sprężonego powietrza czy ciepłej i zimnej wody użytkowej. Są one także wykorzystywane przy przepływie mediów agresywnych.

Kolejną propozycję marki KAN-therm stanowią rury stabiAL PPR. Ich cechą charakterystyczną jest zastosowanie wzmacniającej warstwy taśmy aluminiowej, która jest częścią konstrukcji rury. Warto wiedzieć, że tego rodzaju elementy posiadają niski współczynnik wydłużalności termicznej. Z tego powodu są zazwyczaj wykorzystywane do instalacji o dużej temperaturze przepływu, takich jak m.in. ogrzewanie centralne.

Kształtki KAN-therm - co warto o nich wiedzieć?

Podstawowa technika łączenia ze sobą elementów w instalacjach z polipropylenu to polifuzyjne zgrzewanie mufowe. Jest ono możliwe, dzięki zastosowaniu odpowiednich rodzajów złącz. Wśród nich można wymienić np. mufy, zaślepki, kolana czy trójniki. Zadanie złączki może też pełnić zawór kulowy z mufami. Wszystkie wymienione elementy są odpowiedzialne za przyłączanie kształtek do rury, a także łączenie poszczególnych odcinków.

Warto zdawać sobie sprawę, że są to połączenia nierozłączne. Jeżeli w późniejszym czasie chcielibyśmy dokonać demontażu złączki, konieczne byłoby przecięcie rurociągu. Aby wykonać połączenie rozłączne, należy użyć tulei do połączeń kołnierzowych oraz złączek śrubunkowych. Mają one uniwersalnych charakter, dzięki czemu można je stosować w przypadku każdego rodzaju rur PP oferowanych przez firmę KAN-therm.

Dlaczego w ogóle warto wykorzystywać konstrukcje z polipropylenu? Przede wszystkim w sklepach można znaleźć bogatą ofertę takich kształtek i złącz wraz z gwintami. Są to także bardzo uniwersalne elementy, których można użyć w różnych instalacjach. Trzeba także zwrócić uwagę na wysoką odporność tego materiału na szkodliwe substancje chemiczne, które mogą znaleźć się w instalacji. Są to także produkty niezwykle higieniczne.

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone