Szukaj w serwisie

Kategorie:

Instalacje | Projekty | Agroturystyka | Dachy i pokrycia dachowe | Dom i Zagroda | Folie i szklarnie | Budynki gospodarcze | Inne

Tutaj jesteś: Artykuły / Projekty

Projekt drewutni od czego zacząć? Jak zrobić?

kategoria: Projekty

Dobrze wykonana drewutnia ogrodowa będzie służyła przez długi czas. Jednak żeby tak było, ważne jest jej przygotowanie od samego początku, czyli od etapu projektu. Na co zwrócić uwagę? Jak się do tego zabrać?

Planowanie projektu drewutni ogrodowej

Odpowiednio zaplanowana przestrzeń wokół domu ma duże znaczenie. Wpływa nie tylko na estetykę działki, lecz również na jej funkcjonalność. Jednym z niezbędnych elementów koło domu jest drewutnia ogrodowa — miejsce na przechowywanie głównie drewna opałowego. Porządnie wybudowana drewutnia projekt ma zaplanowany w każdym szczególe. Od konkretnego umiejscowienia, poprzez dokładny rozrysowany plan bryły, aż po materiał, z którego zostanie wykonana. Przy pracy nad projektem warto skupić się na kilku istotnych kwestiach, dzięki którym korzystanie z drewutni będzie wygodne i komfortowe.

Lokalizacja to kwestia, od której należy zacząć. Drewutnia powinna być umieszczona w łatwo dostępnej części ogrodu. Tak, aby transport, jak i rozładunek drewna nie stanowił problemu. Dodatkowo warto mieć na uwadze fakt, że po drewno najczęściej będzie wychodzić się z domu zimą, przy niskich temperaturach. Dlatego dobrze umiejscowić drewutnie blisko drzwi wejściowych lub garażu. Tak, aby spacer po drewno nie wymagał dużego wysiłku.

Drugą kwestią jest projekt. Wygląd i wymiary drewutni powinny być dokładnie zaplanowane. Powinna ona być na tyle duża, żeby pomieścić niezbędny zapas drewna. Dodatkowo można zaplanować dodatkową przestrzeń na przechowywanie narzędzi i sprzętów ogrodowych. Ważne również, aby przemyśleć materiał, z jakiego wykonana będzie drewutnia. Najlepiej sprawdzą się drewniane deski. Do wykończenia dachu warto użyć blachodachówki. 

Projekt — co dalej?

Gdy dokładny projekt drewutni został już stworzony — czas przystąpić do realizacji. Można to zrobić samemu, kupując poszczególne elementy, lub zainwestować w gotową drewutnię ze sklepu ogrodowego. Przed rozpoczęciem pracy ważne jest, aby przygotować przestrzeń, na której ma stanąć drewutnia ogrodowa. Podłoże najlepiej jest wykonać z drewnianych belek, bruku lub zastosować wylewkę betonową. Dzięki temu drewno przechowywane w drewutni nie będzie miało bezpośredniej styczności z ziemią. 

Zarówno wykonanie, jak i montaż drewutni można zlecić firmie stolarskiej. Daje to pewność, że konstrukcja będzie stabilna i solidnie wykonana, a co za tym idzie — posłuży przez długi czas. 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone