Szukaj w serwisie

Kategorie:

Instalacje | Projekty | Agroturystyka | Dachy i pokrycia dachowe | Dom i Zagroda | Folie i szklarnie | Budynki gospodarcze | Inne

Tutaj jesteś: Artykuły / Inne

Prefabrykaty w domu - rodzaje i montaż

kategoria: Inne
Prefabrykaty w domu - rodzaje i montaż
Prefabrykaty w domu - rodzaje i montaż

Prefabrykacja to nowy dział w dziedzinie budownictwa. Główną zaletą jest skrócony czas budowy oraz wysoka jakość prefabrykowanych materiałów.

Budowa domu z elementów prefabrykowanych jest alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Jeżeli projekt domu na to pozwala, mozolne budowanie może zostać zastąpione wykorzystaniem prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych. Kompleksowa oferta firm budowlano-montażowych pozwala na wykonanie całej konstrukcji domu przez jeden zespół fachowców.

Czym jest prefabrykat?

Prefabrykat to gotowy element konstrukcji, który został wyprodukowany w zakładzie przemysłowym, poza miejscem budowy danego obiektu. Jest to ogromny postęp technologiczny w dziedzinie budownictwa oraz wygoda dla inwestorów. Co więcej, prefabrykaty niezwykle skracają czas pracy. Prefabrykowane mogą być zarówno elementy duże (np. schody), jak i elementy mniejszej architektury. Każdy prefabrykat zawiera informacje budowlane, które dokładnie określają parametry produktów.

Rodzaje prefabrykatów

W ofercie firm pojawiły się prefabrykowane klatki schodowe, które skutecznie przyspieszają budowę. Dotychczas stosowano je głównie w budownictwie wielorodzinnym, jednak już coraz częściej stosuje się je również w domach jednorodzinnych. Prefabrykowane są biegi schodów, spoczniki i podesty. W ten sposób produkuje się schody proste i zabiegowe. Istnieje również możliwość zaprojektowania i wyprodukowania schodów pod indywidualne zamówienie.

Większymi elementami konstrukcyjnymi dostępnymi w postaci prefabrykatów są m.in. płyty stropowe i dachowe, ściany osłonowe i płyty przenoszące ciężar. Zastosowanie stropu wykonanego z płyt prefabrykowanych przyspiesza budowę i obniża jej koszty. Płyty mogą zawierać zbrojenie, nie trzeba go zatem dodatkowo kłaść, jak w przypadku zwykłych stropów. Niepotrzebne jest zamawianie na budowę pompogruszki lub taśmociągu do podawania betonu w wysokie i mało dostępne miejsca. To samo dotyczy innych prefabrykatów: płyt dachowych, ścian osłonowych, słupów i belek.

Prefabrykowane mogą być również elementy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Gotowe elementy wykonywane w większych częściach ułatwiają montaż sieci. Co więcej, mogą być trwalsze od innych dostępnych materiałów i zawsze są dostosowane do norm danego projektu albo wykonywane według indywidualnego projektu. Dzięki prefabrykatom tego rodzaju ułatwione jest np. wybudowanie studni.

Dość nowym rodzajem prefabrykatu, znacznie ułatwiającym prace budowlane, są kominy systemowe. W swoich ofertach producenci proponują pustaki wentylacyjne lub wentylacyjno-spalinowe wykonane z keramzytu, ceramiczne rury oraz kształtki, które w całości tworzą potrzebną konstrukcję.

Zalety prefabrykatów

Zdecydowanymi zaletami elementów prefabrykowanych i budowy domu z ich udziałem są przede wszystkim:

  • łatwy montaż i przyspieszony proces budowy domu,
  • wysoka wytrzymałość i odporność wyprodukowanych elementów,
  • trwałość konstrukcji,
  • duże możliwości konstrukcyjne.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone