Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Pompa ciepła jak wybrać najlepszego producenta?

kategoria: Inne

Bardzo ważną częścią dziś budowanych domów, które mają być jak najbardziej ekologiczne i oszczędne są pompy ciepła. Aby jednak odpowiednio spełniały one swoje zadanie muszą być wykonane przez dobrego producenta, który tworzy urządzenia wysokiej jakości. Jak więc wybrać najlepszego producenta pomp ciepła?

Jakie pompy ciepła znajdziemy na rynku?

Na rynku znaleźć można całe mnóstwo marek i firm, które zajmują się produkcją oraz dystrybucją pomp ciepła. Mowa tu o takich producentach jak Mitsubishi, Bosch, Vaillant, Viessmann, Daikin i wiele więcej. Jeden z najlepszych wyborów to jednak pompa ciepła Panasonic w Kaliszu. Marka ta co prawda znana jest bardziej z aparatów fotograficznych, telewizorów czy też sprzętu muzycznego.

W ofercie Panasonic znajdują się jednak również klimatyzatory czy właśnie pompy ciepła. Ich dystrybucją w Polsce zajmują się takie firmy jak NTW Airconomic, czyli propartner marki Panasonic, który posiada prawo do dystrybucji pomp ciepła od tego producenta, a także świetnie zna się na ich serwisowaniu i utrzymaniu w odpowiednim stanie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze pompy ciepła?

Podstawowa kwestia w wypadku takich urządzeń to zawsze parametry. Należy je bowiem dopasować do swojego domu. Nie jest to jednak takie proste i w tym celu dobrze jest skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zajmują się instalacją oraz serwisowaniem pomp ciepła. Zwrócą oni uwagę na to, czy pompa ma na przykład wspomagać kocioł, na to czy ma ona również odpowiadać za schładzanie budynku latem, czy ma ogrzewać dom, czy też wodę użytkową i wiele innych rzeczy.

Inna ważna kwestia to oczywiście cena. Ta jest jednak możliwa do obniżenia jeśli uda się skorzystać z jednego z rządowych programów, które mają na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, które generowane jest między innymi przez tradycyjne sposoby na ogrzanie domu i wody takie jak kotły na węgiel, czy też wszelkiego rodzaju piece gazowe. Warto jednak mierzyć siły na zamiary i nie kupować pompy ciepła, której zakup i utrzymanie będzie uciążliwe dla domowego budżetu.  


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone