Szukaj w serwisie

Kategorie:

Instalacje | Projekty | Agroturystyka | Dachy i pokrycia dachowe | Dom i Zagroda | Folie i szklarnie | Budynki gospodarcze | Inne

Tutaj jesteś: Artykuły / Dom i Zagroda

Pokrowce na meble ogrodowe - jak się przygotować do jesieni?

kategoria: Dom i Zagroda
Pokrowce na meble ogrodowe - jak się przygotować do jesieni?
Pokrowce na meble ogrodowe – jak się przygotować do jesieni?

Powoli ciepłe i słoneczne dni odchodzą w niepamięć, a pogoda przestaje nas rozpieszczać. Robi się chłodno i deszczowo. W takiej sytuacji spędzanie czasu w ogrodzie jest znacząco utrudnione.

Gdy złe warunki atmosferyczne zaczynają dominować, warto przygotować ogród do sezonu jesienno-zimowego. Podstawą takiego działania jest oczywiście właściwe zabezpieczenie mebli, żeby bez szwanku dotrwały do kolejnej wiosny.

Jak to zrobić dobrze i skutecznie? Przydają się do tego praktyczne pokrowce, o których napiszemy poniżej.

Przed czym trzeba zabezpieczyć meble?

Meble ogrodowe jesienią i zimą są narażone na działanie wielu, trudnych warunków. Szczególnie szkodliwe bywają dla nich wilgoć i bezpośrednie zalanie wodą. Dotyczy to zwłaszcza mebli drewnianych, rattanowych lub metalowych.

Wiele złego może również spowodować pozostawienie mebli na działanie bardzo niskich temperatur. Powoduje to do pojawienia się pęknięć, które naruszają strukturę sofy, stolika lub fotela, prowadząc do ich trwałego uszkodzenia.

Oprócz tego meble należy chronić po prostu przed zabrudzeniem, o które naprawdę nie trudno w sezonie deszczowym oraz podczas śniegowych roztopów.

Które meble można przezimować w ogrodzie?

Sposób zabezpieczania mebli zależy oczywiście od ich rodzaju i materiału, z którego zostały wykonane. Konstrukcje drewniane i rattanowe wymagają bezwzględnego przechowywania w miejscu suchym, o stałej temperaturze oraz dobrej cyrkulacji powietrza. Może to być na przykład garaż albo inne, domowe pomieszczenie, przeznaczone do składowania rozmaitych przedmiotów.

Większość wyposażenia z tworzyw sztucznych, jak choćby meble do ogrodu Bazkar, można bez przeszkód przechowywać w ogrodzie. Nie straszna im wilgoć i zmiany temperatury, gdyż najczęściej są wykonane z polipropylenu, czyli jednego z najtrwalszych materiałów. W ich przypadku warto co najwyżej schować poduszki i zabezpieczyć same konstrukcje przez zabrudzeniem.

Pokrowce na meble ogrodowe - kiedy się przydają?

Świetnym sposobem na zabezpieczenie mebli do ogrodu jest zastosowanie pokrowców. Przydają się w przypadku wyposażenia przechowywanego na zewnątrz, gdyż chronią przed wilgocią, deszczem i brudem. Warto również po nie sięgnąć przy meblach zmagazynowanych we wnętrzach - skutecznie uchronią je przed kurzem i zanieczyszczeniem.

Powszechnie stosuje się dwa rodzaje materiałów ochronnych. Można postawić na praktyczne:

  • plandeki,
  • pokrowce ochronne.

Plandeki to folie, które łatwo można kupić w większości sklepów gospodarczych. Są duże i pozwalają na skuteczne okrycie wszystkich mebli zarówno w ogrodzie, jak i w garażu. Plandekę łatwo dopasowuje się do wielkości i kształtu posiadanych mebli (taśmą klejącą lub sznurkiem), co jeszcze bardziej ułatwia zabezpieczenie ich przed okresem zimowym. Plandeka to zatem rozwiązanie praktyczne i niezmiernie tanie. W przypadku mebli drewnianych warto tylko pamiętać o tym, że nie mogą być one szczelnie owinięte folią. Należy zostawić im dostęp do powietrza. W innym razie na powierzchni krzeseł i stolików może pojawić się pleśń.

Drugą opcją jest zakup specjalnych pokrowców na stoły i krzesła ogrodowe. Są dopasowane do konkretnych modeli wyposażenia ogrodowego, dzięki czemu wystarczy je po prostu nałożyć na poszczególne konstrukcje, bez konieczności dodatkowego obwiązywania lub zaklejania płachty.

Pokrowce chronią przed działaniem wilgoci i zabrudzeniami. Niektóre rozwiązania pozwalają na przykrycie większej ilości, sztaplowanych krzeseł. W ten sposób oszczędza się miejsce w garażu lub na tarasie.

Praktyczne, wodoodporne pokrowce na meble ogrodowe to zatem wielka wygoda, dzięki czemu wyposażenie do ogrodu przetrwa w dobrej formie wszelkie warunki.

Porządek w ogrodzie i zabezpieczenie mebli

Gdy już zabezpieczymy meble, trzeba jeszcze zadbać o poduszki. Tego typu akcesoria nie nadają się do przechowywania w ogrodzie. Dlatego warto je wyprać i dokładnie wysuszone schować w garażu lub innym suchym pomieszczeniu domowym. Najlepszą opcją jest zawinięcie ich w folię lub włożenie do tekstylnego worka, które uchronią je przed zakurzeniem.

Okazuje się zatem, że odrobina przygotowań, które tak naprawdę nie zajmują zbyt wiele czasu, pozwala odpowiednio zabezpieczyć wszystkie elementy wyposażenia ogrodowego. Dzięki temu posłużą nam one przez długie lata, cały czas pięknie się prezentując i zachowując maksymalną wygodę, na której przecież tak bardzo nam zależy w ogrodzie.

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone