Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Budynki inwentarskie

Podłoga szczelinowa z pojedynczych beleczek sprężonych

obrazek aktualności
Podłoga szczelinowa z pojedynczych beleczek sprężonych

Precon Polska Sp. z o.o. (HeidelbergCement Group), jako wiodąca firma na rynku prefabrykacji dla rolnictwa wprowadza nowoczesne rozwiązanie pozwalające producentowi mleka ograniczyć koszty a co za tym idzie poprawić dochodowość we własnym gospodarstwie.

O nowym produkcie opowiada Kierownik Marketingu Precon Polska Sp. z o.o. w segmencie Rolnictwo - pan Grzegorz Gizka:

"Rolnik producent mleka może poprawić efektywność swojej pracy oraz podnieść wydajność mleka od krowy poprzez zastosowanie na kanale gnojowym pojedynczych beleczek sprężonych. Parametry takiej beleczki to długość od 1,0 m do 3,60 m, wysokość 15 cm, szerokość powierzchni stąpania 12,5 cm oraz waga 35 kg/m, nacisk na oś 2,5 tony.

Podłoga szczelinowa z pojedynczych beleczek sprężonych

Lekkość oraz łatwość w ułożeniu pojedynczych beleczek znacznie obniża koszt ułożenia w porównaniu do tradycyjnych podłóg szczelinowych zwanych potocznie rusztami.

Podłoga szczelinowa z pojedynczych beleczek sprężonych

Zastosowanie sprężonych beleczek podłogowych poprawia mikroklimat w budynku poprzez suche podłogi. Sucha podłoga powoduje czyste i zdrowe zwierzęta. Znacznie poprawia się suchość w jamie ustnej zwierzęcia. Krowy, które stale znajdują się w środowisku z mokrego obornika oraz moczu są obgięte ryzykiem wystąpienia wielu chorób jamy ustnej zwierzęcia. Technologia czystych podług pozwala na utrzymanie w czystości racic oraz wymion krowich. Choroby racic wywołują u krowy niechęć do krycia oraz choroba ta powoduje, że krowa ma trudności z poruszaniem się, czyli woli położyć się a nie dojść do stołu paszowego, przekłada się na mniejszą ilość mleka. Czystość wymion powoduje skrócenie czasu oraz ilości środków do czyszczenia wymion przed udojem. W technologii beleczek podłogowych sprężonych, wykorzystuje się system podciągów żelbetowych. Wykorzystanie takiego systemu powoduje zwiększenie żywotności takiej podłogi oraz zapobiega pęknięciom między żebrowym jak w systemie rusztów tradycyjnych.

Podłoga szczelinowa z pojedynczych beleczek sprężonych

Dodatkowo beleczki podłogowe sprężone mogą być zaopatrzone w system ACONSOFT - beleczki podłogowe wyłożone gumową powłoką Aconsoft. System ten powoduje, że powierzchnia stąpania jest sucha i miękka oraz odporna na poślizg. Większa stabilność podłogi wywołuje u krów bezpieczeństwo poruszania się a to powoduje ograniczenie wystąpienia chorób związanych z układem ruchowym krów. Zwiększenie wydajności produkcji mlecznej. Zmniejszenie kosztów poniesionych z tyłu chorób oraz wizyt weterynaryjnych wywołanych chorobami wymion oraz racic."


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone