Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Plandeki rolnicze - zabezpieczenie dla maszyn i roślin na zimę

kategoria: Inne
obrazek aktualności
Plandeki rolnicze - zabezpieczenie dla maszyn i roślin na zimę

Plandeka to niezbędne zabezpieczenie nie tylko w każdym gospodarstwie rolnym, ale także ogrodzie. Pokrycia wykonane z solidnych, wytrzymałych i nieprzemakalnych materiałów, przydają się m.in.: do ochrony płodów rolnych, wrażliwych roślin czy maszyn przed surowymi warunkami atmosferycznymi, wilgocią czy nadmiernym nasłonecznieniem. Szerokie zastosowanie plandek sprawia, że w sklepach dostępny jest ich duży wybór. Warto, więc widzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią plandekę na nadchodzący sezon.

Okrywanie roślin na zimę

Do czego wykorzystuje się plandeki rolne? Jednym z ich zastosowań jest okrywanie roślin i płodów rolnych na zimę. Niskie temperatury mogą bowiem uszkodzić rośliny i spowodować ich przemarzaniem, a dotyczy to szczególnie gatunków nieodpornych na mróz. Niekiedy wystarczy zastosować okrycie z kory po to, by zabezpieczyć rabaty przed wahaniami temperatury i parowaniem wody w cieplejsze, zimowe dni. Warto jednak wykorzystać solidne, grubsze osłony do przykrycia bezlistnych drzew, krzewów i wrażliwych kwiatów. Do tego celu stosuje się np. słomiane maty, agrowłókininę i specjalne tkaniny, które przepuszczają powietrze. Z kolei, do ochrony donic polecana jest folia bąbelkowa, a także plandeki rolnicze, które osłaniają przed deszczem i wiatrem. Ten drugi materiał stosuje się także do ochrony roślin, po wcześniejszym otuleniu ich izolującym materiałem. Ponadto plandeki są także używane do zabezpieczenia płodów rolnych.

Plandeki rolne w gospodarstwie - jak wybrać odpowiednie?

Plandekami, takimi jak np. ze Sklepu Farmera: https://www.sklepfarmera.pl/pozostale-rolne/plandeki/, okrywa się bowiem m.in. bele słomy oraz stogi siana. By takie pokrycie dobrze zabezpieczało zbiory przed wiatrem, deszczem i wilgocią, powinno być wytrzymałe na rozerwanie i działanie wody. W gospodarstwach szczególnie polecane są, więc mocne i grube plandeki o gramaturze przynajmniej 160g/m2.

Plandeka do okrycia mebli ogrodowych

W ogrodach, zakładach, warsztatach i w gospodarstwach, gdzie potrzebne są osłony dla mebli i maszyn, przydają się także gotowe plandeki o wymiarach 5x8 m, których krawędzie wyposażone są w aluminiowe oczka, co ułatwia trwałe mocowanie materiału. Przy pomocy wodoodpornego okrycia można ochronić na jesień i zimę nie tylko urządzenia czy meble, ale także szklarnie, zewnętrzne place zabaw czy materiały budowlane. Do tego celu najczęściej wybierane są plandeki o gramaturze od 53g/m² do 120 g/m². Wybierając solidny model, można mieć pewność, że plandeka posłuży przynajmniej kilka sezonów i będzie stanowiła uniwersalne zabezpieczenie przed światłem i wilgocią nie tylko w ogrodzie i gospodarstwie, ale także w garażu czy warsztacie.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone