Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Otwarcie Młyna Kamionka

kategoria: Inne
obrazek aktualności
Otwarcie Młyna Kamionka [Foto: Daniel Frymark]

6, 5 mln Euro kosztowała zakończona właśnie rozbudowa Młyna Kamionka w Dużej Cerkwicy w województwie kujawsko-pomorskim. Nowa linia przemiałowa umożliwia przemiał pszenicy oraz żyt. Młyn należy do międzynarodowego koncernu GoodMiils.

Historia obiektu sięga początków XVII wieku, jest więc od stuleci wpisany w historię lokalnej społeczności. Obecnie ok. 60 pracowników produkuje w Młynie Kamionka 180 ton mąk na dobę. Dzięki rozbudowie obiektu, nie tylko ponad dwukrotnie zwiększono jego wydajność i asortyment produkowanych mąk, ale także pojemność dotychczas użytkowanych silosów.

zdjecie
[Foto: Daniel Frymark]
Młyn Kamionka jest jednym z pięciu tego typu zakładów GoodMills działających w Polsce. Pozostałe mieszczą się w Kutnie, Grodzisku Wielkopolskim, Straduni oraz Prochowicach. Rocznie produkują one ponad 500 tysięcy ton mąki. GoodMills Polska jest wysoko cenionym dostawcą a zarazem kluczowym graczem zarówno w segmencie B2B jak i B2C. Koncern jest właścicielem marki Basia - mąki wprowadzonej do polskich sklepów w 2011 roku i posiadającej obecnie blisko 10% udziału w rynku, w ujęciu wartościowym.

GoodMills jest największym na rynku europejskim producentem mąk. Prowadzi działalność w 7 państwach Europu Środkowej. W 26 młynach przetwarzanych jest rocznie 4 mln ton zbóż, co generuje obrót ponad 1 mld Euro.

zdjecie
[Foto: Daniel Frymark]
GoodMills Polska jest częścią międzynarodowego koncernu GoodMills Group z siedzibą w Wiedniu. To największy na rynku europejskim producent mąk, posiadający zakłady produkcyjne w siedmiu krajach. Roczny przemiał na poziomie 4 milionów ton oraz obrót 1 miliard Euro, plasuje firmę pośród czterech największych producentów na świecie.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone