Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Opona 16.00r25 - do jakich maszyn budowlanych pasuje?

kategoria: Inne

Opona 16.00r25 jest specyficznym, lecz bardzo potrzebnym typem. Z jakimi maszynami działa perfekcyjnie?

Opona 16.00r25 – charakterystyka i rozszyfrowanie jej oznaczenia

W przypadku ogumienia przemysłowego czy wielkogabarytowego liczy się naprawdę wiele różnych zmiennych, które ostatecznie są w stanie wpłynąć na to, która opona będzie nadawała się lepiej nie tylko do konkretnego pojazdu, ale również do sposobu jego wykorzystywania. Dzisiaj pod lupę brana jest opona 16.00r25. Co to jednak dokładnie oznacza? Dla osób, które nigdy wcześniej nie zastanawiały się, co właściwie mówią nam oznaczenia opon, przedstawiamy krótkie szkolenie. W przypadku opon przemysłowych, pierwszy człon odpowiada szerokości opony. W tym przypadku jest to więc rzecz jasna 16 cali. Następnie mamy literkę R lub D. Tutaj jest to opona radialna, zaś litera D odpowiada oponie diagonalnej. Na samym końcu mamy cyfrę określającą rozmiar felgi. Opona 16.00r25 będzie więc potrzebowała do normalnej pracy felgi o przekątnej rzędu 25 cali.

W jakich maszynach opona 16.00r25 sprawdzi się najlepiej?

Wszystkie opony wielkogabarytowe posiadają określone właściwości, które sprawiają, że dany komplet sprawdzi się lepiej w konkretnej maszynie. 16.00r25 to dla przykładu opona o świetnej zwrotności, wytrzymałości na przebicia dzięki technologii bezdętkowej oraz możliwości bezpiecznej jazdy aż do prędkości 70 km/h, co jest całkiem imponującym wynikiem jak na oponę przemysłową. Sprawia to, że ten typ opony sprawdzi się wprost perfekcyjnie w przypadku takiego typu pojazdów, jak dźwigi szybkobieżne. Wytrzymałość na obciążenia, responsywność oraz duża szybkość – to prawdziwy przepis na sukces.

W poszukiwaniu dobrej jakości opony 16.00r25 – gdzie powinniśmy szukać?

 

Nie wiesz, jak odpowiednio dobrać oponę 16.00r25? Gubisz się w liczbie producentów oraz ich modelach? Warto zgłosić się do dystrybutora tego typu opon, który zna je od podszewki i bez problemu będzie w stanie pomóc ci z doborem odpowiedniego kompletu do twoich wymagań.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone