Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Odkurzacze przemysłowe - czym kierować się przy wyborze?

kategoria: Inne
obrazek aktualności
Odkurzacze przemysłowe - czym kierować się przy wyborze?

Odkurzacze przemysłowe to modele maszyn czyszczących przeznaczone do pracy w większym zapyleniu niż zazwyczaj mamy do czynienia w domu. Dobrze sprawdzą się przy usuwaniu wiórów, trocin, pozostałości po wierceniu. Można je także podłączyć do elektronarzędzi z systemem odsysania pyłu. Niektóre modele są przeznaczone do pracy z pyłami szkodliwymi, np. z azbestem. 

Jak wybrać odkurzacz przemysłowy?

Wybór odkurzacza zależy przede wszystkim od środowiska, w jakim będziemy nim pracować.

Wśród przemysłowych maszyn sprzątających wyróżnić można 3 klasy:

  • L - to model przeznaczony do zadań ogólnych. Posprzątasz nim mocno zakurzoną piwnicę, usuniesz pył po wierceniu albo podłączysz do amatorskiej szlifierki. Odkurzacze tego typu radzą sobie z pyłem o stężeniu poniżej 1mg/m3, stąd są wybierane do domów, na budowy oraz do sprzątania ogólnodostępnych przestrzeni,
  • M - modele tego typu stworzono z myślą o pracy w zapyleniu do 0,1mg/m3, czyli bardzo drobnym i niekorzystnym dla zdrowia. Stąd te odkurzacze wybierane są do pracy z urządzeniami do obróbki betonu, kamienia, muru, jastrychu, tynku i drewna. Większość elektronarzędzi posiada system odsysania pyłu i właśnie odkurzacze klasy M możemy do nich bezpiecznie podłączać.
  • H - odkurzacze z tej klasy zaprojektowane zostały, aby radzić sobie z pyłami szkodliwymi dla zdrowia oraz rakotwórczymi. Mają bardzo wydajne filtry. Przydadzą się zwłaszcza, jeśli pracujemy z azbestem, krzemianem i innymi toksycznymi materiałami.

Na rynku dostępne są także modele odkurzaczy przemysłowych, które nie mają przypisanej klasy. Ich przeznaczenie jest podobne, jak odkurzaczy klasy L. Sprawdzą się do sprzątania hal, warsztatów oraz miejsc po remoncie.

Wybrać odkurzacz bezworkowy czy workowy?

W przypadku odkurzaczy przemysłowych do wyboru mamy kilka sposobów zbierania zanieczyszczeń: do jednorazowych worków lub do specjalnego pojemnika, który można wielokrotnie opróżniać. Wybór modelu zależy przede wszystkim od tego, jaki rodzaj pyłów zbieramy. Jeśli odkurzacz ma za zadanie oczyszczać powierzchnię z pyłów rakotwórczych, to lepiej nie mieć z nimi styczności później. Specjalistyczne worki jednorazowe wyposażone są w specjalne filtry, dodatkowo pozwalające zatrzymać pył. Z drugiej strony modele bezworkowe są tańsze w eksploatacji. 

Jakich producentów warto wziąć pod uwagę przy zakupie odkurzacza przemysłowego do domu?

Wśród modeli odkurzaczy przemysłowych do użytku ogólnego warto wziąć pod uwagę następujących producentów:

  • Bosch - znana, niemiecka marka oferuje linię odkurzaczy do prac warsztatowych oraz do elektronarzędzi. Odkurzacze z linii GAS pozwalają na pracę na sucho i na mokro, wyposażone są w filtry HEPA oraz są zaopatrzone w końcówki robocze.
  • Starmix - firma ta oferuje bardzo dobrej klasy odkurzacze przemysłowo-budowlane, dobrze sprawdzające się w pracy ciągłej, zarówno z suchymi, jak i mokrymi zanieczyszczeniami.
  • Nifilsk - odkurzacze z serii Buddy stworzone zostały dla osób, które potrzebują bardziej wymagającego sprzętu do warsztatu lub domu. To mocny sprzęt, wyposażony w duże pojemniki (18-20 litrów). Niektóre modele posiadają także funkcję nadmuchu, pozwalającą pompować baseny i materace. Odkurzacze Buddy nadają się do pracy na sucho i na mokro.
  • Kärcher - marka znana głównie z doskonałych myjek ciśnieniowych, oferuje także dobrej jakości odkurzacze przemysłowe. Bez problemu powinny poradzić sobie z brudem po remoncie oraz pracach w garażu. Standardowo pozwalają na pracę na sucho i na mokro.

 

Szukasz odkurzacza warsztatowego do domu? Sprawdź na narzedzia.pl: https://www.narzedzia.pl/odkurzacze-przemyslowe,c3478/ - szeroki wybór, atrakcyjne promocje.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone