Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Na co zwrócić uwagę wybierając materiały ścierne?

kategoria: Inne

Wybór materiałów ściernych to coś, co zdecydowanie zasługuje na chwilę refleksji. W sklepach możemy znaleźć materiały ścierne o różnym przeznaczeniu, dlatego też należy zapoznać się jaki rodzaj warto zastosować do konkretnej powierzchni. Czym się kierować przy wyborze? Podpowiadamy. 

Czym są materiały ścierne?

Materiały ścierne jest to rodzaj wytworów, które wykorzystują ziarna ścierne do zmniejszenia chropowatości obrabianej powierzchni. Dzieje się to za pomocą różnej wielkości ziaren. Materiały ścierne możemy podzielić m.in. ze względu na pochodzenie ziaren. Mogą być one naturalne jak np. diament, kwarc lub krzemień, a także sztuczne jak np. elektrokorund, węglik krzemu lub sztuczny diament. To jednak niejedyny podział. 

Materiały ścierne można także sklasyfikować ze względu na wielkość ziaren. Pod tym kątem wymienić można ziarna bardzo drobne, drobne, średnie i zgrubne. Ziarnistość materiału ściernego określamy mianem gradacji. Im w większe ziarna wyposażony jest dany materiał ścierny, tym lepszy jest efekt ścierania. Materiały ścierne o drobnym ziarnie używa się głównie do szlifowania oczyszczonej już powierzchni. 

Czym kierować się przy wyborze materiału ściernego?

Najważniejszym kryterium wyboru materiału ściernego jest wspomniana gradacja oraz rodzaj nasypu. Należy je dobrać do charakterystyki obrabianego tworzywa. W przypadku obróbki zgrubnej lepiej sprawdzą się materiały gruboziarniste, natomiast jeżeli bardziej zależy nam na poprawieniu gładkości danej powierzchni, lepiej jest postawić na materiały drobnoziarniste. Pozwoli to idealnie dopasować obrabiany produkt do naszych potrzeb.

Jeżeli używamy narzędzi nasypowych, to kluczowe znaczenie ma twardość obrabianego tworzywa. W przypadku materiałów twardych takich jak np. metal dobrze jest używać narzędzi o nasypie zamkniętym. Do bardziej miękkich materiałów, polecane są narzędzia o nasypie otwartym. Jeżeli jesteś zainteresowany nabyciem materiałów ściernych o konkretnych właściwościach, kliknij link producent materiałów ściernych


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone