Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Maty rozchodnikowe - właściwości i zastosowanie

kategoria: Inne

W ostatnich latach zielone dachy cieszą się rosnącą popularnością. Przynoszą wiele korzyści, szczególnie w miejscach o gęstej zabudowie. Najczęściej do ich budowy wykorzystuje się maty rozchodnikowe. Czym się charakteryzują?

Jakie są właściwości mat rozchodnikowych?

Maty rozchodnikowe to specjalnie przygotowane warstwy używane do budowy zielonych dachów. Pokryte są różnego rodzaju rozchodnikami - roślinami, które nie wymagają nadmiernej pielęgnacji, żeby przetrwać. Mają płytki system korzeniowy, dlatego warstwa wegetacyjna dachu, która nie jest zbyt głęboka, nie będzie stanowiła problemu w ich rozrastaniu. Są odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Mogą być wykorzystywane zarówno w bardzo wysokich, jak i skrajnie niskich temperaturach. Dostępnych jest wiele gatunków rozchodników. Umożliwia to stworzenie różnorodnej aranżacji na dachu. Montaż mat rozchodnikowych jest bardzo łatwy, ponieważ otrzymuje się gotowe elementy z wyhodowanym wcześniej poszyciem. 

Co ma wpływ na jakość zielonego dachu?

 

Aby zielony dach spełniał swoje funkcje i przynosił wymierne korzyści, konieczna jest jego właściwa budowa. Należy zadbać o to, żeby znalazły się na nim wszystkie niezbędne warstwy - izolacyjna, drenażowa, wegetacyjna i roślinna. Oprócz odpowiedniego ułożenia warstw należy zadbać także o dobrą jakość roślinności. Pozwoli to zachować ładny wygląd dachu na długi czas. Dodatkowo niezbędne jest zadbanie o aspekty bezpieczeństwa. Pokrycie dachu musi zostać dopasowane do konstrukcji budynku i jego możliwości. Zapewnienie bezpieczeństwa to kolejna kwestia. Najczęściej wykorzystuje się dachy zielone Broof t1. Jest to określenie klasy odporności ogniowej. Oznacza, że wszystkie elementy wykorzystane do stworzenia pokrycia dachu nie będą przyczyniać się do dalszego rozprzestrzeniania ognia w przypadku wystąpienia pożaru. Budowę zielonego dachu najlepiej jest zlecić specjalistom. Da to pewność, że cały projekt zostanie zrealizowany według obowiązujących przepisów.   


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone