Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Maszyny rolnicze, a silnik - jak prawidłowo go smarować?

kategoria: Inne

Utrzymanie w dobrej kondycji układu napędowego maszyny rolniczej zapewni jej trwałość, niezawodność, a także ma duże znaczenie w zużywaniu paliwa. Pewność jego działania zależy oczywiście od jakości czy zaawansowanych systemów oczyszczania spalin, ale także od prawidłowej eksploatacji oraz prawidłowego dobierania środków smarnych.

Wybór maszyny rolniczej

Podczas wyboru maszyny rolniczej jednym z pierwszych czynników, na które zwracamy uwagę jest jej silnik. Tutaj nie bez znaczenia jest to ile pali, czy pracuje głośno, a także to czy jego serwisowanie będzie się dla nas wiązało z dużymi kosztami.

Nie bez znaczenia pozostaje także to, jakie materiały zostały użyte do produkcji danego silnika. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość stali. Tutaj sprawdzają się bardzo wytrzymała stal na wały 39NiCrMo3. Charakteryzuje się ona dobrą ciągliwością oraz znaczną hartownością, co umożliwia osiągnięcie optymalnych właściwości mechanicznych biorąc pod uwagę przekroje ok. 80mm. Znajduje ona swoje zastosowanie w produkcji części osprzętu motoryzacyjnego, części maszyn, w tym właśnie części silników.

Aby jednak silnik mógł sprawdzać się przez długi czas i nie generował dodatkowych kosztów związanych z jego serwisowaniem, powinniśmy uświadomić sobie, że niezwykle ważne jest dbanie o oddzielne smarowanie  poszczególnych części. To bardzo ważne, ponieważ stale są one narażane na zatarcie do czego przyczyniają się takie czynniki jak wysoka temperatura czy sadza i dostające się do nich paliwo. Dobór prawidłowego oleju stanowi więc niemal połowę sukcesu na drodze do utrzymania maszyn w prawidłowej kondycji. Ważne, aby wybierać środki smarne, które zarówno spełniają wymagane normy, jak i pochodzą od renomowanych producentów. Nie bez znaczenia pozostają także stałe przeglądy techniczne oraz szybkie reagowanie na ewentualne usterki.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone