Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Kosa spalinowa - w jakich pracach okołodomowych ma zastosowanie?

kategoria: Inne

Zadbany ogród to wizytówka naszego domu. Odpowiednia jego pielęgnacja to czasem nie lada wyzwanie, do którego potrzebne są specjalistyczne urządzenia. By zadbać o trawnik konieczny będzie zakup kosiarki. Ważne, by była ona dobrze dobrana do naszych potrzeb. Te w większości powinna zaspokoić kosa spalinowa. Gdzie ma swoje zastosowanie?

Kosa spalinowa - zastosowanie

Kosa spalinowa jest typem kosiarki, który doskonale sprawdza się w trudniejszym terenie. W sytuacji, kiedy powierzchnia naszego ogrodu jest nierówna lub ma nieregularny kształt kosa sprawdzi się znakomicie. Dzięki swojej mobilności bez problemu poradzi sobie ona z zagłębieniami terenu, rowami lub lawirowaniem pomiędzy ogrodowymi roślinami. Kosa Stihl znajdzie swoje zastosowanie w przypadku zaniedbanych ogrodów, gdzie trawa jest wyrośnięta i wilgotna.

 Ten typ kosiarki jest dobrym wyborem, gdy nasz ogród zawiera dużo rabat kwiatowych, krzewów i rozproszonych po całym trawniku roślin. Tradycyjna kosiarka ma problem z nieregularnym terenem. Warto więc wtedy zainwestować w kosę spalinową, która znakomicie nadaje się do koszenia trawy tuż przy płocie, krętych ścieżkach, czy pod drzewami. Wyposażone w tarczę tnącą urządzenie poradzi sobie także z twardszymi roślinami i krzewami.

Kosa spalinowa - użytkowanie

Kosy spalinowe są dosyć ciężkimi urządzeniami, więc na ogół wyposażone są w pas podtrzymujący i szelki, które odciążają ręce przenosząc ciężar na plecy i barki. W czasie pracy zaleca się także używanie rękawic i okularów ochronnych, by do oka nie dostała się trawa.

 Warto zdawać sobie także sprawę, że są to urządzenia, które dosyć szybko się brudzą. Po każdym koszeniu kosę należy dokładnie wyczyścić - najlepiej za pomocą węża ogrodowego lub myjki wysokociśnieniowej. Należy jednak wiedzieć, że zanim spłukamy kosiarkę musimy poczekać aż obniży się temperatura silnika. Co roku należy także wymieniać olej w silniku i filtr powierza. W akcesoria do kos spalinowych wyposażony jest każdy sklep z elektronarzędziami.  


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone