Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Korzystanie z paneli fotowoltaicznych - na czym ono polega?

kategoria: Inne

Wyposażenie domu we wszystkie niezbędne instalacje to konieczność. Trudno również wyobrazić sobie nowoczesny i energooszczędny dom, gdzie nie ma zastosowania instalacja fotowoltaiczna. Montaż paneli to konieczność w sytuacji, gdy rachunki za energię stale rosną i nie wiemy tak naprawdę, ile będziemy za nią płacić w przyszłości. Sytuacja jest o wiele trudniejsza wtedy, gdy prąd wykorzystujemy dodatkowo do zasilania klimatyzacji czy paneli podczerwonych. W tym przypadku ekologia może dość znacząco kosztować.

Każdy z nas chce posiadać dom, którego utrzymanie nie będzie narażało nas na zbyt wysokie opłaty oraz nadwyrężanie domowego budżetu. Niestety obecnie mamy do czynienia z taką sytuacją, że koszty utrzymania rodziny, jak również obecnego stanu technicznego domu rosną praktycznie z miesiąca na miesiąc. Problemem są nie tylko koszty związane z jedzeniem, ale przede wszystkim z opłatami.

Szczególnie dotkliwe są opłaty za prąd oraz ogrzewanie, a te dwie rzeczy mają niestety ogromny wpływ na domowy budżet. Na szczęście są rozwiązania, z których możemy skorzystać w sytuacji, gdy pragniemy oszczędzać. Co możemy zrobić? Jest kilka skutecznych rozwiązań:

- przemyślany wybór projektu domu,
- budowa domu dopasowanego do naszych potrzeb,
- zadbanie o wykorzystanie dobrych rozwiązań izolacyjnych,
- montaż wentylacji mechanicznej,
- odpowiednie zaprojektowanie instalacji,
- montaż oświetlenia LED,
- montaż energooszczędnego sprzętu.

Z drugiej strony w naszym codziennym funkcjonowaniu możemy ograniczać pobór prądu, np. poprzez rozsądne gospodarowanie nim. Dużym ułatwieniem jest fotowoltaika. Montaż paneli pozwoli na to, abyśmy mieli darmowy prąd ze słońca, który pozyskamy w ekologiczny sposób. Dobrze dopasowana instalacja to alternatywa dla wysokich rachunków. O zaletach wynikających z instalacji możemy poczytać na stronie https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/

Zobacz także: http://www.panoramabudownictwa.pl/montaz-paneli-fotowoltaicznych---dlaczego-odgrywa-on-wazna-role,959,aktualnosc.html


Jak zamontować panele fotowoltaiczne?

Przede wszystkim jeżeli chcemy cieszyć się odpowiednio funkcjonalną elektrownią, trzeba przygotować miejsce do montażu. W przypadku montażu na dachu warto pokusić się o dokonanie remontu pokrycia, aby po zamontowaniu konstrukcji nośnej nie było już konieczności prowadzenia prac dekarskich. W przypadku montażu na gruncie warto utwardzić nawierzchnię, wykonać ścieżki komunikacyjne, zadbać o to, aby w miarę możliwości nie było naturalnych czy sztucznych przeszkód ograniczających nasłonecznienie.

Montaż z oczywistych względów musi być wykonany przez odpowiednią firmę. Dzięki temu fotowoltaika w Białymstoku oraz innych miastach przyniesie realne efekty. Panele montowane są na specjalnych stalowych konstrukcjach, które umożliwiają ich ustawienie, zapewniają stabilność i brak możliwości oderwania od dachu, np. pod wpływem silnego wiatru. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest ustawienie paneli na południe, pod kątem 30-40 stopni.


Korzystanie z paneli


Zadaniem naszej domowej elektrowni jest oczywiście produkowanie prądu, który posłuży do zasilania oświetlenia, sprzętu RTV i AGD, klimatyzacji, systemu grzewczego. Panele pobierają promienie słoneczne, które następnie przekazywane są do konwertera zamieniającego je na energię elektryczną. Im większe nasłonecznienie, tym większa skuteczność instalacji, więcej prądu, za który nie płacimy. Instalacja umożliwi nam zmniejszenie rachunków praktycznie do zera. Będziemy jedynie opłacać minimalne kwoty związane na przykład z opłatami stałymi za utrzymanie łącza.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone