Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Kilka rzeczy, które przydadzą się podczas wiosennych porządków w ogrodzie

kategoria: Inne

Nadchodzi wiosna, czyli idealny czas na zmiany i… porządki! Cieplejsze temperatury i przyjemna aura sprzyjają ogarnianiu terenu wokół domu, dlatego warto mieć pod ręką kilka maszyn i narzędzi, dzięki którym sprzątanie stanie się łatwiejsze i nieco bardziej przyjemne. Poznaj kilka patentów przydatnych podczas ogarniania ogródka.

 

Przyrządy ogrodowe, które pomogą w porządkach

Po zimie ogrody raczej nie zachwycają. Niewiele w nich zieleni, za to całkiem sporo błota, kurzu i zeschniętych liści. Aby jednak dać im szansę na to, aby znów stały się efektowną przestrzenią, należy zacząć od uporządkowania terenu. Warto oczyścić rabatki i usunąć wszelkie uschnięte gałązki. Najlepiej jest to wykonać, wykorzystując do tego specjalne nożyce lub sekatory, które są dostępne w wielu rozmiarach - mniejsze do prac podręcznych oraz te z dłuższymi członkami do działań na wysokości. Poza narzędziami ręcznymi można wspomóc się mechanicznymi pilarkami i piłami, które będą przydatne podczas usuwania grubszych gałęzi i pniaków.

Kiedy pozbędziemy się wszystkiego, co zbędne i zbierzemy na kupkę opadłe liści i gałązki przy pomocy grabi, możemy przejść do ich wywożenia. Optymalnie będzie to zrobić, przerzucając łopatą lub szpadlem na taczki, co zminimalizuje konieczność dźwigania. Inną opcją jest załadowanie zgrabionych rzeczy do kosza z uchwytami, który umożliwi łatwe przeniesienie na kompostownik.

Inne przyrządy, które znajdą zastosowanie w trakcie sprzątania ogrodu

Jeśli jednak do posprzątania jest naprawdę spory teren, ogromnym ułatwieniem będą automatyczne dmuchawy, które przydadzą się do rozgarniania pozostałości po zimie. Inną propozycją są wielofunkcyjne odkurzacze ogrodowe, które zostały wzbogacone o pojemne worki, do których od razu trafią wszystkie zebrane rzeczy. Dzięki nim nie tylko pozbędziemy się liści, gałązek i innych zabrudzeń, ale przy okazji znacznie przyspieszymy cały proces. W sprzedaży można znaleźć odkurzacze ogrodowe akumulatorowe, a także elektryczne, które są stosunkowo lekkie i proste w użyciu, gdyż nie wymagają podłączenia do zasilania. Do bardziej zaawansowanych zadań specjaliści polecają odkurzacze ogrodowe spalinowe, które można uznać za profesjonalne narzędzia do pielęgnacji ogrodu, gdyż charakteryzują się sporą mocą. Poza porządkami znajdą zastosowanie również w przypadku ogarniania podjazdu, czy drogi dojazdowej, zapewniając szybkie efekty.

 

Kiedy teren zostanie uprzątnięty, można przejść do działań takich jak pielęgnacja trawy. W przydomowym schowku powinna znaleźć się więc spalinowa lub akumulatorowa kosiarka, a także zdecydowanie bardziej precyzyjna podkaszarka, z której pomocą dotrzemy do trudno dostępnych miejsc - przy budynku, czy między rabatkami. Dzięki regularnemu koszeniu trawa będzie rosła gęstsza, co dobrze wpłynie na wygląd całego ogrodu.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone