Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Jakie wybrać płytki ścienne do kuchni w 2022 roku?

kategoria: Inne

 

Nowoczesna glazura do kuchni pełni nie tylko rolę ściśle użytkową, ale również dekoracyjną - dostępne wzornictwo jest tak zróżnicowane i stylowe, że zdobi pomieszczenie w podobnym stopniu co estetyczna zabudowa i armatura. Jakie płytki ścienne do kuchni będą optymalnym wyborem w 2022 roku i co warto wiedzieć o glazurze przed jej zakupem?

Płytki ścienne do kuchni - jakie kolory dominują w 2022 roku?

Bieżący rok nie przyniósł rewolucji pod względem wiodącej kolorystyki płytek ściennych do kuchni - Polacy zakochali się w bazowych odcieniach, które są ponadczasowe, ale również niezwykle praktyczne. Łatwo je też skomponować z pozostałymi elementami wyposażenia. W glazurze kuchennej dominują zatem odcienie bieli, beżu, szarości, a także naturalne struktury inspirowane surową przyrodą

Płytki ścienne do kuchni mające strukturę kamienia to zaskakująco uniwersalny wybór, który pasuje zarówno do nowoczesnych pomieszczeń urządzonych w stylu loft lub skandynawskim, jak i do wnętrz klasycznych lub glamour, gdzie dominują wytworne dodatki. Płytki gresowe białe, szare lub czarne pięknie współgrają ze złotą armaturą, eksponując jej wytworny charakter. Łatwo też skompletować je z kuchennym blatem, niezależnie od tego, czy jest wykonany z drewna, czy z kamienia.

Czy warto kafelkować płytkami ściennymi całą kuchnię?

Część osób zastanawia się, jaka powierzchnia powinna być pokryta płytkami ściennymi do kuchni. Kafelkowanie całej powierzchni ścian płytami gresowymi jest rozwiązaniem rzadko spotykanym w kuchni - w polskich warunkach taką metodę częściej stosuje się w łazienkach. Wyjątkiem bywają kuchnie pracownicze i profesjonalne, gdzie pomieszczenie jest znacznie intensywniej eksploatowane i jest tym samym narażone na więcej zabrudzeń. Płytki ścienne do kuchni łatwo wyczyścić nawet z trudnych plam, jak te z zaschniętego tłuszczu - ułatwiają więc zadanie firmie sprzątającej.

W mieszkaniach i domach prywatnych dużo bardziej popularne jest układanie płytek ściennych w wybranych strefach kuchni, czyli tam, gdzie ściany są najbardziej narażone na zabrudzenie. Przyjmuje się zatem, że płytki ścienne do kuchni najlepiej sprawdzą się w poniższych miejscach:

  • obszar pomiędzy blatem kuchennym a górnymi szafkami zabudowy, gdzie przygotowuje się posiłki

  • ściana przylegająca do zlewozmywaka oraz kuchenki - wyjątkowo narażona na wilgoć i trudne do usunięcia plamy

  • miejsce, w którym domownicy korzystają z mikserów, robotów kuchennych.

Pozostałe strefy można pokryć specjalną farbą kuchenną, która jest odporna na zmywanie i ma optymalne właściwości hydrofobowe.

 

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone