Szukaj w serwisie

Kategorie:

Instalacje | Projekty | Agroturystyka | Dachy i pokrycia dachowe | Dom i Zagroda | Folie i szklarnie | Budynki gospodarcze | Inne

Tutaj jesteś: Artykuły / Inne

Jak zastosować beton architektoniczny we wnętrzu?

kategoria: Inne
Jak zastosować beton architektoniczny we wnętrzu?
Jak zastosować beton architektoniczny we wnętrzu?

 

Beton architektoniczny to coraz popularniejszy materiał dekoracyjny w aranżacji wnętrz. Może sprawdzić się wszędzie tam, gdzie dąży się do uzyskania oryginalnych rozwiązań i nowoczesnego stylu. Jak zastosować go w swoim mieszkaniu lub domu?

Na rynku dostępny jest klasyczny beton konstrukcyjny oraz specjalny beton architektoniczny, zwany również ozdobnym. Obydwa wytwarzane są praktycznie z tych samych składników, ale różnią się walorami estetycznymi oraz potencjalnymi zastosowaniami. Beton architektoniczny, w przeciwieństwie do konstrukcyjnego, ma najczęściej jasną jednolitą barwę i lepszą urabialność. Wynika to z faktu, że w jego przypadku do mieszanki cementu, kruszywa i wody dodaje się jeszcze plastyfikatory i upłynniacze. Poza tym, w trakcie produkcji można dodać do niego również barwnik, co pozwoli nadać mu pożądanego odcienia szarości lub całkowicie innego koloru. Elementy wytwarzane z betonu architektonicznego mogą mieć zatem dowolny kształt, fakturę czy kolor. Dzięki takiej charakterystyce, znajduje on szerokie zastosowanie zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz, gdzie pozwala tworzyć eleganckie, stylowe fasady budynków.

W czym tkwi fenomen betonu architektonicznego?

Beton architektoniczny odznacza się długą żywotnością, odpornością na uszkodzenia, prostotą oraz surowością, dzięki czemu oferuje bogate możliwości aranżacyjne. Wykonane z niego elementy idealnie odnajdują się w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym lub industrialnym. Bierze się to również stąd, że taki beton świetnie wygląda w połączeniu z innymi materiałami wykończeniowymi, takimi jak drewno, cegła, szkło, tapeta, metal czy nawet tkanina. Wyprodukowane z niego ściany mogą stanowić też subtelne, eleganckie tło dla mebli i dodatków w wyrazistych kolorach. Warto dodać, że choć mają one najczęściej gładką powierzchnię, to z betonu architektonicznego można również uzyskać nieregularne faktury i wzory, które sprawdzają się w roli przykuwającego uwagę zdobienia.

Co wytwarza się z betonu architektonicznego?

We wnętrzach, beton architektoniczny występuje najczęściej w postaci monolitycznych ścian i słupów albo w postaci dekoracyjnych płyt betonowych. Pełnią one rolę eleganckiego, podkreślającego minimalistyczny styl pomieszczenia, wykończenia ścian, podłóg, a niekiedy nawet sufitów. Poza tym, wykorzystywane są do budowy tzw. wysp w nowoczesnych kuchniach. Dzięki szerokiej palecie kolorystycznej i różnorodności struktur, można dopasować je do dowolnego wnętrza.

Beton architektoniczny to również materiał produkcyjny dla rozmaitych ozdób, mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz. Można wykonywać z niego blaty kuchenne i łazienkowe, zlewozmywaki, schody, misy, donice, obudowy kominków, czy inne, nietypowe dekoracje i formy architektoniczne.

W jakich pomieszczeniach sprawdza się beton architektoniczny?

Beton architektoniczny można z powodzeniem zastosować w dowolnym pomieszczeniu mieszkania, domu, czy budynku użyteczności publicznej. Wszędzie pozwala uzyskać efekt surowego piękna i stworzyć unikalne wnętrze w minimalistycznym stylu. Może okazać się zatem dobrym wyborem dla każdego, kto poszukuje oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych, a zarazem ceni sobie prostotę i wygodę.

Beton ozdobny sprawdza się także wszędzie tam, gdzie od materiałów wykończeniowych czy mebli oczekuje się również praktyczności. Wyprodukowane z niego płyty dobrze izolują pomieszczenie i tłumią dźwięki z zewnątrz. Co więcej, ponieważ można je łatwo zaimpregnować, świetnie sprawdzają się w miejscach o podwyższonej wilgotności, takich jak kuchnia czy łazienka. Odpowiedni impregnat pozwala uniknąć trwałych zmian kolorystycznych, a także zabezpiecza przed powstawaniem grzybów, pleśni i nacieków; dzięki niemu, elementy z betonu łatwo jest również utrzymać w czystości.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Elementy z monolitycznego betonu architektonicznego to eleganckie wykończenie podłóg, stropów, czy wszystkich lub tylko wybranych ścian. Alternatywą są płyty z betonu architektonicznego, które tworzą powtarzalne wzory z regularnym układem spoin, montowane na śruby lub na klej. Wykonane z betonu ozdoby pozwolą natomiast subtelnie podkreślić styl, w jakim ma być urządzone dane wnętrze. Inwestycja w betonowe schody czy meble to z kolei najlepszy sposób na to, by zyskać element wyposażenia w nowoczesnym, minimalistycznym, czy industrialnym stylu, który będzie służył przez wiele długich lat. Niezależnie w jakim wydaniu i na jaką skalę będzie wprowadzany do pomieszczenia beton architektoniczny, warto wejść najpierw na stronę: https://betonnadom.pl/zanim-kupisz/faq/beton-architektoniczny-zastosowanie/ i zaczerpnąć więcej informacji na temat tego wyjątkowego surowca.


Artykuł sponsorowany


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone