Szukaj w serwisie

Kategorie:

Technologia drewna | Beton i cement | Magazyny paszowe | Budynki i hale | Instalacje | Ochrona środowiska | Materiały budowlane | Termomodernizacja budynków

Tutaj jesteś: Technologie / Budynki i hale

Jak zaprojektować obiekt magazynowy, aby zapewnić sprawny i efektywny system logistyczny przedsiębiorstwa

kategoria: Budynki i hale
Jak zaprojektować obiekt magazynowy, aby zapewnić sprawny i efektywny system logistyczny przedsiębiorstwa
Jak zaprojektować obiekt magazynowy, aby zapewnić sprawny i efektywny system logistyczny przedsiębiorstwa

Jak zaprojektować obiekt magazynowy, aby zapewnić sprawny i efektywny system logistyczny przedsiębiorstwa - na przykładzie projektu i kompleksowej budowy hali magazynowej z biurowcem dla firmy Agmamito.

Agmamito, firma specjalizująca się w sprzedaży tkanin obiciowych o najwyżej jakości, rozpoczęła nową inwestycję, która dotyczy budowy hali magazynowej z częścią biurową. Obiekt o łącznej powierzchni 6650 m² powstanie w Swarzędzu. Amwin - Projektant i kompleksowy wykonawca hal oraz biurowców, realizuje inwestycje w oparciu o wariant współpracy projektuj-buduj.

Firma Agmamito, to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, które prowadzi działalność w zakresie sprzedaży wyrobów tekstylnych o najwyżej jakości. Sukces spółki możliwy jest dzięki współpracy z największymi fabrykami mebli, hurtowniami, tapicerami oraz innymi podmiotami związanymi z branżą meblarską. Ponadto firma przykłada szczególną uwagę do jakości oferowanych produktów, a także usług. W celu zapewnienia szerszej oferty produktowej, spółka podjęła decyzję o zwiększeniu bazy magazynowej poprzez budowę kompleksu magazynowego z częścią biurową. Budowa obiektu oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań sprawi, iż większość oferowanych produktów będzie dostępnych na miejscu. Nowy obiekt o łącznej powierzchni 6650 m² ( hala magazynowa 6000 m², biurowiec 650 m² ) będzie zlokalizowany w Swarzędzu przy ul. Wrzesińskiej. Nowa inwestycja jest prowadzona przez firmę Amwin - Projektanta i kompleksowego wykonawcę hal i biurowców, w ramach umowy kontraktowej „Projektuj-Buduj". Przedmiotem niniejszego przedsięwzięcia jest przygotowanie zoptymalizowanego projektu dla hali magazynowej wraz z biurowcem, a następnie kompleksowa budowa obiektu. Misją spółki Amwin jest zagwarantowanie najwyższej satysfakcji Inwestora z realizacji zadania inwestycyjnego, stąd na etapie akceptacji koncepcji prócz prezentacji 2D, Inwestor otrzymał zarówno wizualizację 3D, jak i projekt przygotowany w formie trójwymiarowego filmu, który doskonale odzwierciedla koncepcję architektoniczną. W efekcie Inwestor może liczyć na realizację 100% jego założeń. Transport zewnętrzny stanowi integralny komponent każdego systemu logistycznego, a strategiczne znaczenie dla jego efektywności ma sprawność funkcjonowania frontów przeładunkowych. Stąd istotne było odpowiednie i efektywne zagospodarowanie terenu, zapewniające racjonale wykorzystanie nieruchomości gruntowej. W tym celu biuro projektowe Amwin, zaprojektowało rozwiązania gwarantujące właściwe usytuowania obiektu, zapewnienie dostatecznej liczby miejsc postojowych, a także właściwe parametry infrastruktury tj. dróg wewnętrznych oraz placów manewrowych. Firma Amwin zwróciła również szczególną uwagę na prawidłowe rozmieszczenie elementów takich jak hydranty, latarnie, co w efekcie wyeliminuje sytuacje, w których mogłyby być narażone na uszkodzenia ze strony manewrujących pojazdów. Hala zostanie wykonana w technologii mieszanej żelbetowo - stalowej, natomiast obudowa ścian zewnętrznych w technologii płyt warstwowych w układzie poziomym.

Firma Amwin, specjalizująca się w projektowaniu i kompleksowej budowie hal oraz biurowców, odpowiedzialna jest za przygotowanie koncepcji, pełnobranżowego projektu oraz kompleksowe wykonanie hali magazynowej wraz z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu, wykonaniem infrastruktury zewnętrznej.

Planowany termin inwestycji: 08.2014 - 03.2015


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone