Szukaj w serwisie

Kategorie:

Instalacje | Projekty | Agroturystyka | Dachy i pokrycia dachowe | Dom i Zagroda | Folie i szklarnie | Budynki gospodarcze | Inne

Tutaj jesteś: Artykuły / Folie i szklarnie

Jak wybrać odpowiednie światło dla roślin w szklarni?

kategoria: Folie i szklarnie

Rośliny w szklarni wymagają nie tylko odpowiednich warunków termicznych, ale również oświetlenia. Tymczasem światło naturalne może być niewystarczające, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, co przekłada się na niższą ilość i jakość plonów uzyskanych z uprawy. Problem ten można rozwiązać przy użyciu odpowiedniego oświetlenia, które nie tylko wydłuży okres wegetacji, ale pozytywnie wpłynie na procesy wzrostu zachodzące w roślinach.

O tym, że doświetlanie upraw szklarniowych jest nie tylko korzystne, ale wręcz niezbędne, nie trzeba przekonywać sadowników. Do niedawna wybór mieli dosyć ograniczony – lampy jarzeniowe czy sodowe były dosyć skuteczne, ale wzrost cen energii sprawia, że generują one koszty, które nie są rekompensowane przez zyski z upraw. Warto więc szukać innych rozwiązań.

Oświetlenie LED dla szklarni

Odpowiednie światło dla roślin możemy uzyskać przy zastosowaniu nowoczesnych opraw LED. Są one nie tylko skuteczne, ale również energooszczędne, dzięki czemu nie generują wysokich kosztów związanych z doświetlaniem szklarni. Co więcej, oprawy generują światło w różnych kolorach, które można dopasować do indywidualnych potrzeb konkretnych roślin.

Zalety oświetlenia ledowego

Nowoczesne lampy doświetlające rośliny bazujące na oświetleniu LED są wyposażone w innowacyjną technologię pulsacyjnego strumienia światła, który korzystnie wpływa na procesy fotosyntezy zachodzące w roślinie. W efekcie rośliny rosną szybciej, zwiększają swoją gęstość i objętość, a to ma bezpośrednie przełożenie na jakość i ilość uzyskiwanych plonów. Inwestycja w tego rodzaju oświetlenie pozwala więc ograniczyć koszty, a jednocześnie zwiększyć zyski z upraw szklarniowych. Umożliwia również prowadzenie upraw poza sezonem wegetacyjnym, co jest dodatkowym atutem i zwiększa możliwości zarobkowe plantatorów. 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone