Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Jak skutecznie zabezpieczyć dach przed wiatrem?

kategoria: Inne

W Polsce występują aż trzy strefy narażone na szkodliwe działanie wiatru. Najbardziej narażonym obszarem są tereny południowe oraz północno-zachodnie, ze względu na największą intensywność czynników atmosferycznych. W związku z ciągłą zmianą klimatu, nadmierna siła wiatru została również zaobserwowana w środkowej części Polski.

Jakie czynniki wpływają na stan zadaszenia?

Działanie wiatru oraz innych czynników atmosferycznych na elementy konstrukcji dachu może prowadzić do powstania uszkodzeń mechanicznych. Wytrzymałość zadaszenia i jego odporność na urazy jest uzależniona od wielu niezależnych czynników. Są to przede wszystkim:

• poziom spadzistości dachu,
• wysokość budynku,
• rodzaj pokrycia dachowego,
• jakość przymocowania połaci dachowej.


Zadaszenie jest szczególnie narażone na działanie wiatru w miejscach takich jak: brzegi dachu, kosze, grzbiety, kominy oraz okna połaciowe. Zabezpieczenie tych powierzchni jest bardzo ważne i wymaga dużej precyzji. Akcesoria dachowe, które idealnie nadają się do stabilizacji konstrukcji dachu, to spinki do dachówek. Decydując się na ich instalację, warto pamiętać o dobraniu odpowiedniej ilości produktów do rozmiaru powierzchni dachowej.

Czy rodzaj pokrycia dachowego ma znaczenie w profilaktyce przeciwwiatrowej?

Materiał, z którego wykonane jest zadaszenie, ma istotny wpływ na jego wytrzymałość. Jednak kluczem do stabilnego oraz odpornego na czynniki atmosferyczne pokrycia dachowego jest odpowiednie mocowanie konstrukcji budynku. W przypadku lekkich materiałów, takich jak blachodachówka, niezbędne jest precyzyjne połączenie murłaty ze ścianą zewnętrzną oraz stabilne mocowanie. Pokrycia ciężkie wymagają solidnej konstrukcji całego budynku. Najlepiej sprawdzą się na dachach o dużym poziomie spadzistości ze względu na swoją masę.

Dlaczego warto zabezpieczyć dach przed wiatrem? - podsumowanie

Instalacja odpowiednich elementów mocujących dachu jest niezwykle ważna w profilaktyce przeciwwiatrowej. Spinki do dachówek to akcesoria dachowe, które odpowiednio spajają najbardziej narażone na czynniki atmosferyczne elementy zadaszenia. Dzięki poprawnie zamontowanym zabezpieczeniom, dach staje się odporny na szkodliwe urazy mechaniczne, które wymagają dodatkowych i często kosztownych napraw.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone