Szukaj w serwisie

Kategorie:

Kredyty i pożyczki | Dotacje unijne | Ubezpieczenia | Fundusze europejskie | PROW 2007-2013

Tutaj jesteś: Finanse / Fundusze europejskie

Fundusze na lata 2007- 2013

Na polską wieś trafi 13,5 miliarda euro w latach 2007 - 2013. Pieniądze będą przeznaczone przede wszystkim na modernizację gospodarstw oraz na tworzenie nowych miejsc pracy.

Najwcześniej bo na początku przyszłego roku wejdą te fundusze, które będą kontynuacją programów już istniejących.

Nowe działania weszłyby rok później. Po dokładnym przygotowaniu wszystkich procedur tak aby okres od złożenia wniosku do wypłacenia dotacji był jak najkrótszy. Program opracowany przez Ministerstwo Rolnictwa zakłada tak zwane cztery osie priorytetowe.

Pierwsza ma na celu wsparcie gospodarcze obszarów wiejskich. Będzie to między innymi kontynuacja programu inwestycji w gospodarstwach rolnych oraz wsparcia dla młodych rolników.

Kolejne działania będą skupione na ochronie środowiska. Przede wszystkim na wsparcie mogą tu liczyć rolnicy z obszarów szczególnie chronionych. Będą to bardzo rozbudowane programy rolnośrodowiskowe, leśnośrodowiskowe i rolnoleśne. Trzecia oś zakłada pomoc w tworzeniu nowych miejsc pracy.

Ostatnia grupa programów ma wspierać funkcjonowanie tak zwanych lokalnych grup działania. Będzie to kontynuacja programu Lider.

Ale na tym nie koniec. Na rozwój obszarów wiejskich będą też dostępne środki w innych resortach. Przede wszystkim na infrastrukturę oraz edukację.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone