Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki inwentarskie | Garaże i wiaty na maszyny | Przechowalnie i chłodnie | Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | Inne

Tutaj jesteś: Budujemy / Inne

Filtry do maszyn rolniczych - jak wybrać najlepsze?

kategoria: Inne

Maszyny rolnicze dla zachowania pełni sprawności potrzebują regularnych przeglądów i w razie konieczności należy zainwestować w wymianę części eksploatacyjnych. Oprócz oleju należy zakupić także specyficzne rodzaje elementów, które ulegają ciągłemu zużyciu, a więc między innymi łańcuchy oraz filtry. Jak wybrać te najlepsze? Podpowiadamy.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając łańcuch do prasy?

Wybierając łańcuch do prasy należy zwrócić szczególną uwagę na jego jakość. Potwierdza to między innymi renoma producenta oraz wysokogatunkowy surowiec z którego jest wykonany. Łańcuchy do prasy stosuje się w przypadku pras przyłączanych do traktorów lub do samodzielnych urządzeń służących zarówno w uprawie, jak i przetwórstwie warzyw i owoców. Muszą to być więc także produkty, które spełniają restrykcyjne normy w kwestiach bezpieczeństwa.

 

Jak wybrać najlepsze filtry do maszyn rolniczych?

W kombajnach i traktorach istnieje co najmniej kilka różnych rodzajów filtrów. Wymagają one wymiany lub przeglądów zgodnie z zaleceniami producenta. Są to filtry oleju, hydrauliczne, powietrza, kabinowe oraz paliwa. Wybierając konkretne rozwiązania należy przede wszystkim kierować się kompatybilnością. Natomiast jeśli chodzi o jakość to duże znaczenie ma przede wszystkim marka producenta.

 

Dobrej jakości produkt charakteryzuje się dużą żywotnością. Zwłaszcza decydując się na konkretny model filtra powietrza należy upewnić się, że jest wykonany z materiałów odpornych na działanie wilgoci, a także na niskie i wysokie temperatury. Musi być jednocześnie bardzo wydajny i przepuszczać optymalną ilość powietrza, a z drugiej strony musi także doskonale radzić sobie z filtrowaniem zanieczyszczeń, których nie sposób uniknąć podczas prac rolniczych.

 

 

Od jakości filtra hydraulicznego zależy czy maszyna rolnicza będzie działała płynnie i wydajnie. Dobry produkt zapewnia wysokie bezpieczeństwo w przypadku bardzo wrażliwych mechanizmów, których usterka może wiązać się z wysokimi kosztami napraw. Markowy produkt pozwala na skuteczne usuwanie jakichkolwiek zanieczyszczeń i dba o łożyska maszyny.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone