Szukaj w serwisie

Kategorie:

Instalacje | Projekty | Agroturystyka | Dachy i pokrycia dachowe | Dom i Zagroda | Folie i szklarnie | Budynki gospodarcze | Inne

Tutaj jesteś: Artykuły / Dom i Zagroda

Czym kierować się przy wyborze używanego ciągnika rolniczego?

kategoria: Dom i Zagroda
Czym kierować się przy wyborze używanego ciągnika rolniczego?
Czym kierować się przy wyborze używanego ciągnika rolniczego?

Ciągnik rolniczy to jedna z najważniejszych maszyn w gospodarstwie rolnym - odpowiedni model nie tylko ułatwia pracę, ale także jest źródłem oszczędności. Jeszcze przed zakupem traktora warto zastanowić się m.in. nad mocą i wydajnością pojazdu, które umożliwią efektywne rozplanowanie różnych prac polowych. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze używanego ciągnika rolniczego?

Ciągnik rolniczy - podstawowe kryteria wyboru

Zrównoważony rozwój gospodarstwa polega na dokonywaniu przemyślanych inwestycji, a jedną z nich może być zakup używanego ciągnika rolniczego. Niezależnie od tego, czy sprzedającym będzie zaprzyjaźniony gospodarz, czy umowa kupna-sprzedaży zostanie zawiązana za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego, przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zastanowić się m.in. nad kilkoma ważnymi aspektami wykonywanej pracy. Dzięki temu traktor spełni swoje najważniejsze funkcje i nie będzie generował niepotrzebnych kosztów.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna ciągnika rolniczego z rynku wtórnego? Jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest wielkość prowadzonego gospodarstwa. Zasada jest prosta - im większa powierzchnia pól uprawnych, tym bardziej wydajne urządzenie należy wybrać. Dla właścicieli rozległych terenów liczących na przykład od 50 do 100 ha sprawdzą się modele o mocy 144-258 kW, a u gospodarzy z mniejszym areałem (tj. od 10 do 20 ha) - 45-70 kW.

  • Pamiętaj: Podczas poszukiwań odpowiedniego ciągnika rolniczego, należy uwzględnić nadwyżkę mocy od 10 do 20%, która przyda się podczas prac w trudnych warunkach atmosferycznych.

Innym istotnym kryterium jest koszt, jaki trzeba ponieść za maszynę rolniczą. Na rynku wtórnym z łatwością można znaleźć wydajne modele w przystępnej cenie i z odpowiednimi parametrami technicznymi. Podczas poszukiwań ciągnika rolniczego na sprzedaż warto regularnie sprawdzać udostępniane oferty na portalach ogłoszeniowych takich jak Mascus.pl - serwisie z maszynami budowlanymi, sprzętami rolniczymi czy leśnymi. Wszystkie niezbędne informacje o wybranym traktorze znajdują się w jednym miejscu (w tym przebieg pojazdu czy moc silnika), a możliwość bezpośredniego kontaktu ze sprzedającym umożliwia przemyślany zakup.

Kupno ciągnika rolniczego - czym się kierować?

Warto pamiętać, że nie tylko cena czy moc silnika ciągnika rolniczego powinny być głównymi wyznacznikami podczas poszukiwań odpowiedniej maszyny do gospodarstwa. Warto zwrócić uwagę m.in. na:

  • rodzaj gleby i ukształtowanie terenu - gliniaste pola uprawne, w porównaniu do obszarów piaszczystych, będą wymagały innych rozwiązań np. zakupu traktora o napędzie gąsienicowym;
  • specyfikę prowadzonego gospodarstwa - do sadu sprawdzą się maszyny o dużej zwrotności, a przy zwierzętach hodowlanych warto postawić na pojazd o małej mocy;
  • czasochłonność pracy - kabina ciągnika rolniczego powinna zapewnić wygodę i komfort, a także odpowiednią widoczność na przykład w takcie niesprzyjających warunków pogodowych.

Jak widać, podczas poszukiwań traktora na sprzedaż należy wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników, począwszy od rodzaju pracy, skończywszy na ukształtowaniu obszaru gospodarstwa. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie wybranej maszyny, warto osobiście sprawdzić stan techniczny pojazdu lub poprosić o pomoc zaprzyjaźnionego mechanika. Dodatkowym zabezpieczeniem inwestycji będzie zawarcie umowy kupna-sprzedaży ciągnika rolniczego, w której m.in. sprzedający oświadczy, że traktor nie posiada usterek, o których wcześniej nie powiadomił kupującego.


Artykuł sponsorowany


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROBUDOWNICTWO.pl Wszelkie prawa zastrzeżone